Citās Eiropas valstīs un ASV pašlaik notiekošais rāda, ka omikrons spēj izraisīt pilnīgu haosu: tas izplatās strauji un arī vakcinētās sabiedrības daļas vidū. ReTV Ziņu dienesta intervētie slimnīcu vadītāji apgalvo, ka ir gatavi lielākam pacientu pieplūdumam, taču šajā reizē lielākas bažas sagādā varbūtība, ka vairāk slimos arī darbinieki.

Imants Paeglītis, Rīgas Austrumu slimnīcas valdes priekšsēdētājs komentē: “Mums jau ir zināma pieredze, jo šis varētu būt jau ceturtais vilnis. Mums ir zināma pieredze un noteikta darbību secība, ko mēs arī iepriekšējos viļņos esam realizējuši. Arī šobrīd ir skaidrs plāns, kādā veidā līdzīgi, kā mēs pakāpeniski trešā viļņa beigās novembrī, decembrī samazinājām kovidpacientiem gultu vietu skaitu, Līdzīgi mēs plānojam gultu vietu skaitu palielināt. Protams, ka tas ir uz citu profilu pacientu rēķina.”

Slimnīcas paredz arī nepieciešamību pārplānot kovidpacientu ārstēšanu, jo jau tagad redzams, ka mainās slimības raksturs. Joprojām ir svarīgi veikt visu pacientu testēšanu, lai laikus konstatētu kovidu, novērstu tā pārnesi pacientiem, kuri slimnīcā nonākuši citu veselības problēmu dēļ.

Grigorijs Semjonovs, Daugavpils reģionālās slimnīcas valdes loceklis dalās savās prognozēs: “Mēs redzam, ka būs vēl viena tendence, kas arī pašlaik pamazām parādās: jau nav tik daudz izteikto kovidpneimoniju, ir vairāk to pacientu, kuriem ir nepieciešama cita veida akūta ārstēšana, bet ir fakts, ka viņiem ir atklāts kovids. Viņiem nav tik daudz draudu attiecībā uz pašu kovidu, bet viņi tomēr ir jāizolē.”

Ilze Kreicberga, P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīca valdes locekle: “Mums ir ārkārtīgi svarīgi, lai šis omikrons, par kuru tiek minēts, ka tas apstaigās visus – gan vakcinētos, gan arī ar balstvakcīnu saņēmējus -pārslimos  iespējami vieglās formās vai arī bez kādiem klīniskiem simptomiem, bet tas, kas mums šajā gadījumā ir vajadzīgs, mums ir vajadzīgs pēc iespējas sevi pasargāt, lai šī izplatība būtu pakāpeniska, to attiecinot arī uz medicīnisko personālu, lai neiznāk, ka liela daļa medicīniskā personāla iziet no darba ierindas.”

Tā kā decembra beigās kovidpacientu skaits samazinājās, īsais atelpas brīdis izmantots, ārstus sūtot atvaļinājumā. Tagad aktualizēta nepieciešamība saņemt balstvakcīnu, lai omikrons personālu nepārņemtu masveidā.

Uģis Muskovs, SIA “Vidzemes slimnīca” valdes priekšsēdētājs: “Mēs pievēršam lielu uzmanību, lai mūsu personāls jau tagad būtu revakcinēts ar balstvakcīnām. Mēs aicinām izmantot šīs iespējas – tepat slimnīcā to var izdarīt. Protams, liela vērība vēlreiz tiek pievērsta pastiprināti gan epidemioloģiskajai drošībai, lai visi pareizi valkātu individuālos aizsardzības līdzekļus.”

Par omikrona viļņa sākumu precīzu prognožu nav, taču slimnīcu vadītāji lielākoties nosauc janvāra beigas – februāra sākumu.

youtube icon
Abonēt youtube