Saeima ceturtdien, 13.janvārī, pieņēma likuma grozījumus, ar kuriem atjaunota slimības pabalsta izmaksa jau no pirmās darbnespējas dienas ar Covid-19 saslimušām vai mājas karantīnā esošām personām, kurām ir sadarbspējīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

Šāda kārtība attieksies arī uz personām, kas saņēmušas klīniskās universitātes slimnīcas speciālista vai speciālistu konsilija atzinumu par nepieciešamību atlikt vakcināciju pret Covid-19.

Jau iepriekš bija noteikts, ka no 2021.gada 6.novembra līdz 31.decembrim personām ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām no darbnespējas pirmās līdz trešajai dienai izsniedz darbnespējas lapu B un par šo periodu piešķir un izmaksā slimības pabalstu. Ar šodien Saeimā pieņemtajiem likuma grozījumiem šī kārtība atjaunota arī laika periodā no 17.janvāra līdz 28.februārim.

Ja persona būs nosūtīta veikt Covid-19 testu un analīzes būs pozitīvas, slimības pabalstu piešķirs par laiku no darbnespējas pirmās dienas līdz dienai, kad persona būs atguvusi darbspējas. Savukārt, ja analīzes būs negatīvas, bet darbnespēja turpināsies, B lapa būs noslēdzama trešajā darbnespējas dienā un atverama darbnespējas lapa A. slimības nauda un slimības pabalsts izmaksājams vispārējā kārtībā.

Grozījumi stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas.

Saistītās tēmas: B lapaslimības pabalsta izmaksa

youtube icon
Abonēt youtube