Foto: Pexels

Valsts policija aizturējusi personu, kas ar pievilcīgas algas solījumiem uzaicināja darbam kādā Latvijā bāzētā restorānā Ķīnas Tautas Republikas pilsoni, taču vēlāk personu ekspluatēja un, atņemot personu apliecinošus dokumentus, piespieda darbu veikt bez atlīdzības.

Persona aptuveni divu mēnešu garumā tika pakļauta cilvēktirdzniecībai. Valodas barjera traucēja upurim pašam rast palīdzību. Tikai pēc veiksmīgas sazināšanās ar savu paziņu interneta vietnē, informācija par šo situāciju nonāca kādā Latvijas nevalstiskās organizācijas rīcībā, kura nekavējoties par to ziņoja Valsts policijai.

Par notikušo tika ierosināts kriminālprocess, iespējamā vainīgā persona aizturēta un atzīta par aizdomās turēto, savukārt cilvēktirdzniecības upuris – atbrīvots, nodrošinot viņam visu nepieciešamo palīdzību.

Valsts policija atgādina, ka, lai arī turpmāk novērstu iespējamos cilvēku tirdzniecības gadījumus un ar to saistītos riskus, ikviens, kura rīcībā ir kāda informācija par iespējamiem cilvēktirdzniecības gadījumiem vai citiem līdzīgiem gadījumiem, vērsties policijā un ziņot par tiem, zvanot 110 vai rakstot e-pastu onap@vp.gov.lv.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube