Foto: Pexels

Šā gada 25.martā Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes nodaļas amatpersonas kriminālvajāšanas uzsākšanai Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētā prokuratūrai nodeva kriminālprocesu par Latgales reģionā cilvēktirdzniecībai pakļautu uz darbu restorānā uzaicinātu Ķīnas Tautas Republikas pilsoni.

2021.gada 6.oktobrī aizdomās turētā persona tika aizturēta, savukārt cietusī persona atbrīvota, nodrošinot visu nepieciešamo palīdzību turpmākās izmeklēšanas laikā.

Iepriekš jau tika ziņots, ka izmeklēšanas laikā tika veiktas vairākas sankcionētas kratīšanas aizdomās turētās personas dzīves vietā, automašīnā un restorānā, kurā jaunais vīrietis tika nodarbināts bez atlīdzības un to laikā izdevās iegūt materiālus ar pierādījumu nozīmi. Valsts policija 2021.gadā 6.oktobrī aizturēja 1978.gadā dzimušu vīrieti, kāda Latgales reģionā esoša restorāna īpašnieku, kurš ar pievilcīgas algas solījumiem uzaicināja darbam kādā Latvijā bāzētā restorānā 1995.gadā dzimušu Ķīnas Tautas Republikas pilsoni. Taču vēlāk personu ekspluatēja un, atņemot personu apliecinošus dokumentus, piespieda darbu veikt bez atlīdzības. Tādējādi persona aptuveni divu mēnešu garumā tika pakļauta cilvēktirdzniecībai.

Valodas barjera traucējusi upurim pašam rast palīdzību. Tikai pēc veiksmīgas sazināšanās ar savu paziņu interneta vietnē, informācija par šo situāciju nonāca kādā Latvijas nevalstiskās organizācijas rīcībā, kura nekavējoties par to ziņoja Valsts policijai.

1995.gadā dzimušais Ķīnas Tautas Republikas pilsonis tika atbrīvots, nodrošinot visu nepieciešamo palīdzību turpmākās izmeklēšanas laikā.

Lasiet arī: Latgalē kādā restorānā Ķīnas pilsonis tika pakļauts cilvēktirdzniecībai

Kriminālprocess tika uzsākts pēc Krimināllikuma 154.1 panta pirmās daļas par cilvēku tirdzniecību. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Tāpat Valsts policija atgādina, ka, lai arī turpmāk novērstu iespējamos cilvēku tirdzniecības gadījumus un ar to saistītos riskus, ikviens, kura rīcībā ir kāda informācija par iespējamiem cilvēktirdzniecības gadījumiem vai citiem līdzīgiem gadījumiem, ir aicināts vērsties policijā un ziņot par tiem, zvanot 110 vai rakstot e-pastu onap@vp.gov.lv.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube