Ekrānuzņēmums no video

Talantīgā dziedātāja Aminata Savadogo augusi etniski jauktā ģimenē, viņas tēvs ir cēlies no Burkinafaso, bet māte ir latviete. Aminata sociālajos tīklos dalījusies ar atmiņām, kuras piedzīvotas atšķirīgā izskata dēļ. 

Dziedātāja stāsta par šķietami ikdienišķu tematu – mati, taču viņai matu stāsts ir ļoti īpašs, jo tie sagādājuši ne mazums raižu, sāpēs un pat pārdzīvojumus. Viņas jau  no bērnības sapņojusi par taisniem matiem, viņa gribējusi būt tāda kā visi.

Aminata stāsta, ka,  lai bērnībā izķemmētu matus, tās bija sāpes vairāku stundu garumā.

Kā zināms, Aminata ieguva pirmo vietu šovā “Jaunā talantu fabrika”, tāpēc arī par šo dzīves posmu ir īpašs stāsts, ar ko viņa dalījusies.

“Kad piedalījos šovā “Jaunā talantu fabrika” ļoti baidījos, ka visi uzzinās, ka tie nav mani dabīgie mati. Tāpēc katru rītu pirms tiešraides cēlos ātrāk par visiem, tumsā slepeni vilku matus ārā no skapīša un skrēju dušā, kur ar mazu spogulīti pieliku sev “hair extensions” (pieaudzētos matus – red.)

Ejot gulēt, atkal gāju dušā, kur novilku matus un uzvilku lielu hoodie (džemperi ar kapuci – red.), lai neredz manus īsos, ķīmiski iztaisnotos matus. Ar visu hoodie apgūlos gultā un, tikai nonākusi drošībā zem segas, vilku nost hoodie un varēju aizmigt.

Arī pēc “Jaunās talantu fabrika” vairs nespēju iziet no mājām bez gariem matiem. Tas kļuva par ikdienas rutīnu,” atklāj Aminata.

“Vēlāk pavisam citā sakarā nonācu psihologa kabinetā, kur vizītes turpinājās gandrīz gadu! Pie psihologa sapratu, ka man ir problēmas ar pašvērtējumu. Ka varu būt skaista un mīlēta tikai ar gariem, taisniem matiem. Domāju, ka tiklīdz kāds ieraudzīs, kāda esmu patiesībā, – neviens mani negribēs. Te sākās mans pārmaiņu ceļš. Pakāpeniski,” atklāj dziedātāja, sakot, ka no sākuma samazinājusi pieaudzēto matu garumu un tad sapinusi matus bizēs.

Lasiet arī: VIDEO. Aminata par sāpīgu šķiršanos

“Bizēs mani mati beidzot atpūtās. Pagāja gads, un, novelkot bizes, ieraudzīju savu “mikrofonu” (kas bija pamatīgi ataudzis pa šo laiku)! Savas dabīgās, kuplās, veselīgās čirkas, kas aug uz augšu! Un es iemīlējos tajās,” saka dziedātāja, norādot, ka iemācījās matu čirkas savaldīt, barojot tās ar matu eļļām un maskām un naktī tās savācot ar zīda matu gumiju un guļot uz zīda spilvendrānas.

“Es nesaku, ka nekad vairs netaisnošu matus, jo man patīk mainīt frizūras. Bet es noteikti vairs nevēlos neko slēpt, pārdzīvot, ka es ne tā izskatos, un baidīties, ka mani nemīlēs. Man beidzot patīk mani mati, patīk, ka tie ir veselīgi! Nezinu, kāda frizūra man būs nākotnē, bet šo gribējās iemūžināt.”

Saistītās tēmas: Aminata

youtube icon
Abonēt youtube