Publicitātes foto

Rīgas Zooloģiskajā dārzā 22.februārī ir svētkus – zoodārza apmeklētāju mīlulim Amūras tīģerim Augustam aprit četri gadi. Pēc cilvēku dzīves mērauklas viņš sasniedzis pilngadību.

Jauneklīgi atraktīvais Augusts ir dzimis Ebersvaldes zoodārzā Vācijā un uz Rīgas Zoodārzu atceļojis arī visnotaļ zīmīgā datumā – 2020.gada 11.septembrī.

Pašu Augustu svarīgajā jubilejā gaida pārsteigums – aptuveni 70 kilogramus smaga plastmasas bumba. Cerams, ka ar šo rotaļlietu 200 kilogramus smagais “kaķītis” neizrēķināsies tik pat ātri, kā ar ikdienišķajām “spēļmantiņām” – tukšām plastmasas mucām, smejoties noteic zoodārza pārstāvji.

Ņemot vērā to, ka dzīvnieku ēdienkarte zoodārzā tiek stingri uzraudzīta, svētku torte paredzēta nav, bet otrdienas pusdienām paredzētie 6 kg liellopa gaļas ar minerālu un vitamīnu piedevām tiks pasniegti sevišķi svinīgi. Īpašs pagodinājums Augustam “Tīģera gadā” ir liela viņa fotogrāfija, kas nu rotās Rīgas Zooloģiskā dārza ieeju, aicinot ciemos pie svītrainā dižkaķa un pārējiem zoodārza iemītniekiem.

Amūras tīģeris Augusts mūsu zoodārzā nedzīvo viens, viņam kaimiņos mīt arī piecus gadus vecā Bezansonas zoodārzā Francijā dzimusī tīģeriene Taiga, kura gan ir krietni piesardzīgāka un bezbēdīgās rotaļās neiesaistās. Taigas tēvs ir 2011.gadā Rīgas zoodārzā dzimušais tīģeris Klifs Grants, kuru, kopā ar kucēnu, izaudzināja zoodārza dzīvnieku kopējas.

Tā kā tīģeri ir izteikti vientuļnieki, tie lielajā aplokā tiek izlaisti pārmaiņus un satiksies uz īsu brīdi vien tad, kad būs pienācis īstais laiks kopā padomāt par pēcnācēju radīšanu un šīs, savvaļā globāli apdraudētās un Pasaules Sarkanajā grāmatā (IUCN) ierakstītās sugas turpināšanu. Jāpiemin, ka Amūras tīģeru vairošanai un saglabāšanai zooloģiskajos dārzos ir izveidota Amūras tīģeru Apdraudēto sugu Eiropas programma (EEP), kurā iesaistījies arī Rīgas zoodārzs.

Saistītās tēmas: Amūras tīģerisRīgas zoodārzs

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube