Foto: Flickr/Latvian Foreign Ministry

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās NATO ārlietu ministru sanāksmē Briselē, kuras laikā ministri diskutēja par Krievijas karu Ukrainā, kā arī NATO aizsardzības un atturēšanas stiprināšanu.

Sanāksmē E. Rinkēvičs pauda nostāju, ka NATO atturēšanas un aizsardzības arhitektūras plānošanai ir jābūt tūlītējai. Latvijas izpratnē NATO un Krievijas padomes dibināšanas akts ir zaudējis spēku, tādējādi Latvijai nav izšķiroša tā publiska atsaukšana.

“Krievija nevar palikt nesodīta, tādēļ ir jāturpina sniegt visa veida atbalsts Ukrainai, lai tā spētu nosargāt savu suverenitāti. Starptautiskajai sabiedrībai ir jāpanāk Krievijas jēgpilna sēšanās pie sarunu galda un tūlītēja kara izbeigšana Ukrainā, kas ietver uguns pārtraukšanu un karaspēka izvešanu. Vienlaikus tā nedrīkst notikt uz Ukrainas suverenitātes rēķina,” uzsvēra Latvijas ārlietu ministrs.

Lasiet arī: Rinkēvičs: Latvija sašaurinās diplomātiskās attiecības ar Krievijas Federāciju

NATO ārlietu ministru sanāksmē E. Rinkēvičs atbalstīja nepieciešamību izvietot pastāvīgus NATO spēkus Baltijas valstīs, ņemot vērā drošības situāciju reģionā.

youtube icon
Abonēt youtube