Foto: Simona Dilāne

Brīvdienās, lai arī būs silts, laika apstākļus pie mums noteiks ciklonu darbība, līdz ar to sagaidīsim lietu. Šī brīža prognozes liecina, ka jaunnedēļ Latvijā ieplūdīs aukstāks gaiss un termometra stabiņš dienu laikā vairs nepārsniegs +12° atzīmi, vēsta sinoptiķi.

Piektdien mākoņi mīsies ar sauli, tomēr laiks joprojām būs sauss. Pūtīs lēns austrumu puses vējš un gaisa temperatūra naktī nebūs zemāka par +2…+7°, bet dienā temperatūra sasniegs +14…+17°, vienīgi līča piekrastē atkal būs nedaudz vēsāks.

Brīvdienās joprojām saglabāsies pavasarīgi silti laika apstākļi, taču vietām gaidāms arī lietus, jo laika apstākļus pie mums noteiks ciklonu darbība.

Sestdien un svētdien laiks būs lielākoties mākoņains, un vien dažbrīd uzspīdēs saule. Ja sestdien vietām, tad svētdien jau daudzviet jārēķinās ar lietu – valsts austrumos līs pat ilgstoši.  Brīvdienās, palielinoties mākoņu daudzumam, gaisa temperatūra naktīs kļūs vēl par kādu grādu augstāka, bet maksimālā temperatūra dienā – nedaudz zemāka. Naktīs tā  būs +3…+7° robežās,  sestdien dienā +8…+14°, bet svētdien dienā būs par pāris grādiem vēsāks:  +6…+12°.

Prognozes nākamajai nedēļai vēl ir diezgan mainīgas, tomēr šobrīd tās liecina, ka pie mums ieplūdīs aukstāka gaisa masa, līdz ar to atsevišķās naktīs gaisa temperatūra varētu pazemināties zem 0°,  bet dienu laikā nebūs siltāks par +12°. Nedēļas pirmajā pusē laiks būs mākoņains un ļoti iespējams, ka vietām vel sagaidīsim pavisam nelielu snigšanu, bet nedēļas otrā puse būs lielākoties sausa.

Baudot labo laiku un dodoties pie dabas – apmeklējot takas, mežus, purvus, vai kādas aizsargājamas teritorijas – ir svarīgi atcerēties, ka pavasaris ir dzīvnieku mazuļu laiks, putnu ligzdošanas laiks, un lieks troksnis,  lieka klaigāšana vai jebkurš cilvēka radītais troksnis, var izbiedēt gan ligzdojošos putnus, gan dzīvniekus.

Lasiet arī: Dabas aizsardzības pārvalde: Savvaļā plūkt, griezt vai izrakt laksi joprojām ir aizliegts

Tā kā laiks ir bijis lielākoties sauss, vietām mežos ir augsta ugunsbīstamība, kā arī lielu postu var nodarīt kūlas dedzināšana.

Tikpat svarīgi ir atcerēties,  ka tas, kas dabā paņemts līdzi, arī jāaiznes projām.

youtube icon
Abonēt youtube