Foto: Unplash.com

Taipejas misija Latvijā piektdien, 29.aprīli, pasniedza ziedojumu viena miljona dolāru apmērā, lai sniegtu palīdzību bēgļiem, galvenokārt medikamentu, ārstniecības un rehabilitācijas jomā. 

Taipejas Misija Latvijas Republikā kā draudzīgs un atsaucīgs Latvijas partneris nolēmis sniegt atbalstu labdarības fondam Ziedot.lv darbam ar Ukrainas bēgļiem, pastāsta  Ziedot.lv komunikācijas vadītāja Ilze Ošāne.

Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta norāda: “Šis ir ļoti būtisks atbalsts, kas ļaus sniegt individualizētu palīdzību ukraiņu bēgļiem. Mēs gribam palīdzēt Ukrainas cilvēkiem tādā pašā veidā un apjomā kā Latvijas iedzīvotājiem un saņemtais ziedojums to mums ļaus. Paldies personīgi Taipejas misijas vadītājam Andrew H. C. Lee par uzticēšanos un atbalstu!”

Taivānas valdības atbalstītā kampaņā Taivānā līdz šim ir savākti 26,2 miljoni ASV dolāru, lai palīdzētu Ukrainas bēgļiem, kuri spiesti pamest savu valsti Krievijas iebrukuma dēļ. Līdzekļus izmanto Taivānas Ārlietu ministrija (MOFA), lai sniegtu medicīnisko palīdzību, pajumti un palīdzības piegādes ukraiņiem, kuri ir pametuši savu valsti notiekošā kara dēļ, sacīja fonds, kurš uzsāka ziedojumu vākšanu. Latvija no šī fonda saņems vienu miljonu ASV dolāru, lai palīdzētu bēgļiem no Ukrainas.

Fonds Ziedot.lv saņemto ziedojumu izlietos tiešai palīdzībai bēgļiem. Ukrainas bēgļi palīdzību varēs saņemt tādā pašā kārtībā kā Latvijas iedzīvotāji – aizpildot pieteikumu un iesniedzot visu nepieciešamo dokumentāciju.

Tuvākajā laikā Ziedot.lv sagatavos informāciju un pieteikuma formu ukraiņu valodā. Paredzams, ka palīdzību varēs saņemt jau no maija. Palīdzība tiks sniegta tādās jomās kā recepšu medikamentu apmaksa, tehnisko palīglīdzekļu iegāde, zobārstniecība, paliatīvā aprūpe, rehabilitācija un valsts neapmaksātā ārstniecība. Ziedojums būs noderīgs arī risinot ārkārtas sociālās situācijas, kurām vajadzēs palīdzību Ukrainas bēgļiem šeit un tagad. Palīdzības nodrošināšanā Ziedot.lv cieši sadarbosies ar vietējām pašvaldībām un Veselības ministriju.

Fonds Ziedot.lv no Latvijas iedzīvotāju un uzņēmumu ziedojumiem līdz šim sniedzis atbalstu Ukrainai 9 135 670 eiro apmērā. Līdz šim lielākais atbalsts nonācis tieši Ukrainā, nosūtot pārtikas, higiēnas, saimniecības preces, medikamentus un aizsardzības preces. Ukrainas bēgļiem Latvijā līdz šim palīdzība sniegta 1,1 miljona eiro apmērā.

youtube icon
Abonēt youtube