Foto: Flickr/Autors: Lana Insberga

Šī gada pirmo četru mēnešu laikā Rīgas pašvaldības policija (RPP) saņēmusi 23 347 izsaukumus par apstāšanās, stāvēšanas noteikumu un citiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.  Izsaukumu skaits, salīdzinot ar tādu pašu laika periodu 2021. gadā, pieaudzis par 28,3%.

“Bez transportlīdzekļa vadītāja klātbūtnes konstatēti 14 884 stāvēšanas un apstāšanās noteikumu pārkāpumi. Jāsaprot, ka, lai gan pilsētas ielās ir kameras, ar kuru palīdzību varētu konstatēt šāda veida pārkāpumus, ir nepieciešamas likumdošanas izmaiņas, lai katru reizi šādos gadījumos policistiem fiziski nebūtu jādodas uz pārkāpuma vietu soda izrakstīšanai,” Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas un Satiksmes un transporta lietu komitejas apvienotajā sēdē informēja Rīgas pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Andrejs Aronovs.

Tāpat šobrīd galvaspilsētā tiek turpināts darbs, lai palielinātu īpaši piegādes transportam paredzēto stāvvietu skaitu ar mērķi uzlabot kārtību Rīgas centra ielās. Rīgas domes Satiksmes departaments pēdējo divu gadu laikā izveidojis 74 šāda veida stāvvietas.

Lasiet arī: Policija: Novietojot automašīnu stāvvietā ar laika ierobežojumu, norādei jābūt nepārprotamai

“Mūsu pilsētas centrs ir pārpildīts ar automašīnām, kas rada problēmas auto novietošanā. Centra ielās redzam, ka apstāšanās un stāvēšanas noteikumus visbiežāk pārkāpj vai nu vienkārši nekaunīgi auto vadītāji, vai arī piegādes autotransports. Pirmajiem ir jāsaprot sava atbildība un jāsaņem sods, savukārt ar piegādes uzņēmējiem pašvaldībai ir jāveido sadarbība. Piegādes stāvvietas centrā ir ierīkotas, bet uzskatu, ka tām būtu jābūt vairāk, kā arī jāpastiprina kontrole, lai šīs stāvvietas aizņem tikai tie, kuriem tās ir paredzētas,” norāda Rīgas vicemēre Linda Ozola.

“Šobrīd Rīgas ielās izveidotajās piegādes transporta stāvvietas nereti tiek aizņemtas ar privātajām automašīnām. Pirms domājam par šāda veida stāvvietu skaita palielināšanu galvaspilsētā, Rīgas pašvaldības policijai jāveic aktīvs darbs, lai kontrolētu tos autovadītājus, kuri privāto transportu novieto piegādes transportam paredzētajās stāvēšanas vietās,” uzsver Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas vadītājs Olafs Pulks.

Piegādes transporta novietošana līdz piecām minūtēm šobrīd ir atļauta arī Rīgas satiksmes stāvvietās. Kā notikušajā sēdē skaidro uzņēmumu pārstāvji, tad vienā automašīnas novietošanas reizē tiek apkalpoti pieci līdz seši klienti, līdz ar to, viņuprāt, būtu jāpalielina ne vien piegādes stāvvietu skaits, bet arī atļautais laiks automašīnas novietošanai konkrētajā lokācijā.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube