Foto: Flickr

2022.gada 20.maijā Rīgā, plkst. 18.00 notiks miermīlīgs tautas vienotības gājiens par pārmaiņām Latvijā “Par atbrīvošanos no padomju mantojuma” no Brīvības pieminekļa līdz Okupācijas piemineklim.

Gājiena “Par atbrīvošanos no padomju mantojuma” organizatori izplata sekojošu Aicinājumu Latvijas Republikas Saeimai, Latvijas Republikas Prezidentam, Latvijas Republikas Ministru kabinetam un Latvijas Republikas Tieslietu ministrijai, kuru parakstījuši paši un aicina parakstīt gājiena dalībniekus un atbalstītājus vietnē https://manabalss.lv/initiatives/recent.

“Tautas gara, mugurkaula, pašapziņas stiprināšanai veltītajā tautas saietā 2022.gada 20.maijā, mēs paužam nostāju par 9.maija svinību pasākumiem pie Latvijas okupantu, Krievijas karaspēka piemiņas vietām un atbrīvošanos no padomju laika ideoloģiskā mantojuma: pieminekļiem un piemiņas zīmēm. Nekad ļaunums netriumfē tik pārliecinoši kā tad, kad labi cilvēki dara neko. Tad darīsim visu, lai Latvija būtu valsts, kas balstās Eiropas vērtībās un kopj savu unikālo identitāti,” aicina organizatori.

Lasiet arī: Ralfs Eilands aicina nekavējoties nojaukt Okupācijas pieminekli

Gājiens organizatori aicina:

1. Steidzamības kārtā apzināt un demontēt visus PSRS jeb Krievijas okupācijas varas pieminekļus un piemiņas zīmes. Tāpat arī nomainīt ar padomju funkcionāriem saistītos ielu, laukumu un skvēru nosaukumus visā Latvijas teritorijā.

Par iniciatīvu iespējams nobalsot: https://manabalss.lv/i/2438.

2. Steidzamības kārtā izstrādāt un pieņemt likumu par Latvijas valstij nelojālu personu izraidīšanu no Latvijas un Latvijas Republikas pilsonības atņemšanu.

Par iniciatīvu iespējams nobalsot: https://manabalss.lv/i/2437.

3. Steidzamības kārtā izstrādāt likumu, kas aizliedz kandidēt valsts, pašvaldību un Eiropas Parlamenta vēlēšanās, ieņemt ierēdņu amatus un amatus valsts un pašvaldību institūcijās un to struktūrvienībās personām, kuras atbalsta Krievijas īstenoto agresiju pret Ukrainu (t.sk. Krievijas īstenoto Krimas aneksiju), Krievijas varas institūciju un amatpersonu naidīgos izteikumus un propagandu.

Par iniciatīvu iespējams nobalsot: https://manabalss.lv/i/2436”.

“Aicinām visus Latvijas patriotus, arī tos, kuru dzimtā valoda nav latviešu valoda, bet kuri ciena latviskās vērtības, 20.maijā plkst.18.00 pie Brīvības pieminekļa, lai dotos kopīgā gājienā līdz Okupācijas piemineklim, kur parkā mūs uzrunās Latvijas patrioti un sabiedrībā zināmas personas,” pauž organizatori.

Muzikālo artavu sniegs folkloras kopas, Latvijas kori, Andžeja Grauda bungu skolas audzēkņi, Igo, Viktors Zemgals, grupas Dzelzs vilks un Pērkons. Pasākums paredzēts līdz plkst.20.30, to vadīs Intars Rešetins un Ralfs Eilands.

youtube icon
Abonēt youtube