Foto: Unplash.com

Šī gada maijā faktiskā bezdarba līmenis Latvijā bija 6,5%, un salīdzinājumā ar aprīli tas ir samazinājies par 0,3 procentpunktiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) darbaspēka apsekojuma dati.

Sieviešu bezdarba līmenis maijā samazinājās par 0,2 procentpunktiem līdz 5,5%, taču vīriešu – par 0,4 procentpunktiem, sasniedzot 7,5%.

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētā bezdarba līmenis bija 6,1%, un kopš aprīļa, tas ir samazinājies par 0,4 procentpunktiem. Salīdzinot ar pagājušā gada maiju, faktiskā bezdarba līmenis samazinājies par 1,3 procentpunktiem, reģistrētā bezdarba – par 1,5 procentpunktiem.

2022.gada maijā Latvijā bija 61,2 tūkstoši bezdarbnieku (25,8 tūkstoši sieviešu un 35,4 tūkstoši vīriešu), kas ir par 2,8 tūkstošiem mazāk nekā aprīlī, un par 12,1 tūkstoti mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn.

Vīriešu bezdarbnieku skaits mēneša laikā ir samazinājies par 1,8 tūkstošiem, taču sieviešu – par 1,1 tūkstoti.

Reģistrētā bezdarba līmenis NVA tiek aprēķināts, izmantojot aģentūras rīcībā esošos datus par reģistrētiem bezdarbniekiem un CSP sniegtos datus par ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem (nodarbinātie un bezdarbnieki) darbspējas vecumā. Faktiskā bezdarba līmenim izmanto apsekojuma nekoriģētus ikmēneša novērtējumus, norāda CSP.

Saistītās tēmas: Bezdarbniekifaktiskā bezdarba līmenisLatvija

youtube icon
Abonēt youtube