Foto: Pixabay

Aizvadītajā nedēļas nogalē sekmīgi noorganizētie Eiropas BMX kausa izcīņas 11. un 12.posmi tuvina Latviju mērķim ne tikai sarīkot šāda mēroga sacensības turpmākajās sezonās, bet arī iegūt tiesības rīkot 2024.gada Eiropas čempionātu un pretendēt uz pasaules mēroga BMX notikumu uzņemšanu savās mājās.

Latvija jau ir pieteikusi savu kandidatūru 2024.gada Eiropas čempionāta rīkošanai, un tiek izskatīta iespēja pieteikties Pasaules kausa posma organizēšanai. Šādi notikumi savukārt attīsta sporta tūrismu, ļaujot norises vietai un uzņēmējiem paaugstināt ienākumus.

Piemēram, 2019.gadā notikušais Eiropas BMX čempionāts, pēc organizatoru aplēsēm, Latvijas valsts ekonomikai piesaistīja vairāk nekā 800 000 eiro,

un galvenais faktors tik sekmīgiem finanšu rādītājiem bija lielā atsaucība no dalībvalstīm – kopumā meistarsacīkstēs piedalījās 1 060 sportisti no 26 nācijām.

“Pēc 2019.gadā veiksmīgā Eiropas čempionāta Valmierā bijām izpelnījušies labas atsauksmes un reputāciju starptautiskajās riteņbraukšanas savienībās gan Eiropas, gan pasaules mērogā, tāpēc loģisks šķita nākamais solis, lai pieteiktos Eiropas kausa izcīņas posmu organizēšanai. Taču pandēmijas ieviestais ilgais pārtraukums lika mums kā organizatoriem atgriezties principā sākumpunktā, lai atkal pārliecinātu, ka Latvija var un vēlas uzņemt savās mājās labākos BMX sportistus augstākā līmeņa sacensībās. Tāpēc aizvadītās sacensības Valmierā ir atkal solis tuvāk mērķim – atkal organizēt Eiropas čempionātu Latvijā un pretendēt arī uz Pasaules kausa posma rīkošanu,” situāciju skaidro Latvijas Riteņbraukšanas federācijas izpilddirektors Artis Ozols.

Lasiet arī: Rīta kafija sarunājas | Kā ēšanas paradumu maiņa aizveda līdz veiksmīgam biznesam

2022.gada Eiropas BMX kausa izcīņas 11. un 12. posmu sacensības notika 25. un 26.jūnijā Māra Štromberga trasē Valmiera, un katru dienu uz starta izgāja gandrīz 400 sportistu no 24 valstīm.

youtube icon
Abonēt youtube