Publicitātes foto

Grupa Very Cool People, gatavojoties savas jaunās koncertprogrammas Very Cool Summer prezentēšanai 30.jūnijā festivālā Rīgas Ritmi, laiž klajā pirmo singlu Viens otram pretī no nākamgad gaidāmā dziesmu albuma ar dziedātāju Paulu Saiju.

Jaunās dziesmas mūzikas autors ir grupas baritonsaksofonists Kristaps Lubovs, bet teksta autore – Elīna Sproģe. Ierakstu producēja grupas Very Cool People vadītājs Elvijs Grafcovs un tas veikts gan Ciemupes Production, gan Mints Music studijā pie Tāļa Timrota Rīgas Reformātu baznīcas telpās. Tālis ir arī dziesmas miksa autors, savukārt māsterversiju Ņujorkas studijā Arf! Mastering radījis amerikāņu skaņu inženieris Alans Silvermans, kurš piedalījies vairāk kā 60 Grammy balvas ieguvušu vai tai nominētu ierakstu tapšanā un sadarbojies ar Very Cool People arī agrāk.

“Ar Paulu Saiju gatavojam īpašu oriģinālmūzikas programmu, ko pirmoreiz publiski izpildīsim jau šonedēļ festivālā Rīgas Ritmi,” saka Elvijs.

“Jaunajā koncertprogrammā būs dzirdama liela daļa no topošajā albumā iecerētajām kompozīcijām, tādēļ tā būs pirmatskaņojumiem bagāta uzstāšanās, kas ir labs izaicinājums mums pašiem.”

Viens otram pretī ir dziesma par situāciju, kurā agrāk vai vēlāk nonāk daudzi,” jauno singlu komentē Paula. “Tā ir par mūzikas, dūmu un cilvēku pilnu telpu, kurā satiec kādu, kuru pirmajā mirklī nepieņem un pat atgrūd, taču tāpat nojaut, ka šis konkrētais cilvēks vēl spēlēs savu lomu tavā turpmākajā dzīvē. Vai šis stāsts kļūst par divu cilvēku individuālām vai kopīgām atmiņām, tas jau ir paša klausītāja rokās un domās.”

Ar dziedātāju Paulu Saiju grupa sadarbojas kopš 2018.gada, kad viņa “Very Cool People” koncertos piedalījās dažās no dziesmām, vēl tikai studējot džeza vokālu Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolā. 2019. un 2020.gadā Paula devās līdzi grupai arī uz starptautiskajiem festivāliem Klaipeda Castle Jazz, Šiauliai Jazz, Augustibluus un vēl citiem.

“Tagad ar Paulu esam uzsākuši pavisam nopietnu sadarbību, jo viņa ir kļuvusi par spēcīgu dziedātāju ar savu, oriģinālu balsi, tādēļ mums ir liels prieks par jauno oriģinālmūzikas koncertprogrammu,” piebilst Elvijs.

Saistītās tēmas: Paula SaijasinglsVery Cool Pwople

youtube icon
Abonēt youtube