Publicitātes foto

Mēneša izskaņā, no 24. līdz 31.jūlija vakaram, ultrariteņbraucējs Arvis Sprude izpildīs Ginesa rekorda uzstādīšanas mēģinājumu. Septiņu dienu laikā maršrutā pa Kurzemi plānots pārspēt pašreiz uzstādīto rekordu – 3 507,82 nobrauktie kilometri. 

Jūnija beigās Sprude kļuva par pirmo pārstāvi no Baltijas valstīm, kas finišējot 11 stundās uz 58 minūtēs, sasniedza prestižo ultrariteņbraukšanas sacensību Race Across America (RAAM) finiša līniju, savā vecuma grupā izcīnot 6.vietu.

Komentējot nākamo izaicinājumu, Sprude norāda: “Uzstādīt Ginesa rekordu visvairāk nobraukto kilometru septiņu dienu laikā, biju iecerējis jau kādu laiku.

Bija skaidrs, ka to jādara vasarā, turklāt to iespējams darīt arī Latvijā, Kurzemē, kur ceļi man ir ļoti pazīstami. Lai gan nav pagājis ilgs laiks, kopš RAAM, kopā ar treneri Tomu Flaksi nolēmām, ka ir īstais brīdis, papildu izmantojot arī “super kompensāciju”, Ginesa rekordu mēģināt uzstādīt tagad. Esot ASV un mērojot vairāk nekā 5 000 kilometru sacensības tur, vairākkārt apšaubīju, vai spēšu Ginesa rekordu uzstādīt tagad, bet saprotu, ka tas man ir iedevis vēl vairāk motivācijas un, ja tas izdosies, būs lielisks noslēgums trīs gadu gatavošanās ciklam.”

Plānoti vairāki apļi, kuri uzsāksies un arī noslēgsies Kuldīgā. Tā ir pateicīga atrašanās vieta, kur maršrutu var izvēlēties, skatoties no laika apstākļiem. Pamata apļi: Kuldīga-Skrunda-Aizpute-Kuldīga; Kuldīga-Snēpele-Kuldīga; Kuldīga-Užava-Jūrkalne-Alsunga-Kuldīga; Kuldīga-Jūrkalne-Pāvilosta-Grobiņa-Aizpute-Kuldīga. Nav noteikts konkrēts veicamo apļu skaits, bet šajā maršrutā A. Sprude būs sastopams.

Pateicoties izsekošanas sistēmai, būs iespējams sekot līdzi arī virtuāli.

Saistītās tēmas: Ginesa rekordskurzemeriteņbraukšana

youtube icon
Abonēt youtube