Foto: Kārlis Dambrāns

Rīgas domes deputātu frakcija Saskaņa, uzskata par nepieļaujamu piešķirt finansējumu 2 131 899 euro apmērā no rezerves fonda līdzekļiem “Pieminekļa Padomju karavīriem – Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem ” demontāžai.

Partija piedāvā tos novirzīt pilsētas sociālajā budžetā, lai būtu iespēja atbalstīt rīdziniekus kā arī, lai būtu iespēja finansēt atbalsta centra Ukrainas iedzīvotājiem darbību, turpināt atbalstīt kara darbībā cietušos, kuri Rīgā iebrauc katru dienu, izplatītajā paziņojumā norādījis politiskais spēks.

Līdzekļi no Rezerves fonda ir paredzēti ārkārtas situācijām, palīdzībai situācijās, kad pastāv kaut kādi globāli draudi, bet ne pieminekļa demontāžai, uzsver partija.

“Mūsu galvenajai prioritātei vajadzētu būt cilvēkiem, ne akmeņiem! Mums visiem būtu jādomā par palīdzību konkrētiem cilvēkiem šeit un tagad, jo valstī defacto ir ārkārtas situācija energoresursu jomā. Pieminekļi var pagaidīt. Tie neprasa ēst un tos nav nepieciešams apkurināt!” tā Saskaņa.

Jau vēstīts, ka Rīgas dome 13.maija ārkārtas sēdē nolēma uzdot Rīgas pieminekļu aģentūrai veikt nepieciešamās darbības pieminekļa demontāžai Uzvaras parkā.

Pieņemtajā lēmumā paredzēts, ka Pilsētas attīstības departaments, Īpašuma departaments un Rīgas pašvaldības policija sniegs atbalstu Rīgas pieminekļu aģentūrai, lai tā demontētu padomju pieminekli.

Lasiet arī: Briedis kandidēs no Saskaņas saraksta 14.Saeimas vēlēšanās

Rīgas domē uzsver: lai būtiski paātrinātu pieminekļa demontāžu, speciālā likumā ir jāparedz, ka iepirkumam tiek piemērota Publisko iepirkumu likuma norma, kas nosaka, ka komisijas lēmuma pārsūdzēšana neaptur iepirkuma procedūru. Pieminekļa nojaukšanas darbu saskaņošanu var paātrināt, neapturot būvniecības ieceri, gadījumā, ja tā tiek apstrīdēta. Tas panākams, atzīstot pieminekli par nacionālo interešu objektu vai ar likumu nosakot, ka būvniecības ieceres apstrīdēšana neaptur tās darbību. Ar speciālo likumu ir iespējams samazināt būvniecības ieceres izskatīšanas termiņu.

Saeima 12.maijā galīgajā lasījumā pieņēma Ārlietu komisijas virzītos likuma grozījumus, ar ko tiek atcelti juridiskie šķēršļi Pārdaugavā, Uzvaras parkā, esošā objekta “Piemineklis Padomju armijas karavīriem – Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem”  nojaukšanai.

youtube icon
Abonēt youtube