Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Administrācija/Flickr

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) piektdien, 12.augustā, lēma svītrot Tomu Baltaci no politisko partiju apvienības “Apvienība Latvijai” deputātu kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā, jo uz viņu attiecas Saeimas vēlēšanu likuma noteiktais kandidēšanas ierobežojums.

Minētais likuma nosacījums paredz, ka Saeimas vēlēšanām nevar pieteikt par kandidātiem un Saeimas nevar ievēlēt personas, kuras ir sodītas par tīšu noziedzīgu nodarījumu, izņemot personas, kuras ir reabilitētas vai kurām sodāmība ir dzēsta vai noņemta.

CVK lēmumu triju darbdienu laikā no tā pieņemšanas dienas var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā.

Lai pārliecinātos, ka visi sarakstā pieteiktie kandidāti atbilst Saeimas vēlēšanu likuma prasībām un uz viņiem nav attiecināmi Saeimas vēlēšanu likumā noteiktie kandidēšanas ierobežojumi, pēc sarakstu reģistrēšanas CVK saraksti tika nodoti pārbaudēm Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei, Iekšlietu ministrijas Informācijas centram un Totalitārisma seku dokumentēšanas centram.

14.Saeimas vēlēšanām reģistrēti 19 kandidātu saraksti, kuros uz 100 deputātu vietām parlamentā kopumā sākotnēji tika pieteikti 1 832 deputātu kandidāti. Ar šo lēmumu uz iekļūšanu Saeimā pretendē par vienu kandidātu mazāk – 1 831.

Pēc reģistrēšanas kandidātu sarakstus vairs nevar atsaukt, un grozījumus tajos drīkst izdarīt tikai CVK, svītrojot kandidātus, par kuriem saņemti atzinumi vai tiesas spriedumi, ka kandidāti neatbilst Saeimas vēlēšanu likuma prasībām, vai izdarīt tehniska rakstura labojumus.

Kandidēt Saeimas vēlēšanās drīkst Latvijas pilsoņi, kuri vēlēšanu dienā vecāki par 21 gadu, ja uz viņiem neattiecas kāds no Saeimas vēlēšanu likuma ierobežojumiem.

Kārtējās Saeimas vēlēšanas notiks 1.oktobrī, sestdienā, no plkst.7.00 līdz 20.00.

Lasiet arī: Sāk parakstu vākšanu par obligātu augstāko izglītību Saeimas deputātiem

Saistītās tēmas: 14.Saeimas vēlēšanasCVKdeputātu kandidāti

youtube icon
Abonēt youtube