Foto: Kārlis Dambrāns

Pirmdien, 22.augustā, saistībā ar plānoto pieminekļa kompleksa demontāžu Uzvaras parka teritorijā sākušies būvlaukuma iekārtošanas darbi.

Dienas laikā tiks izvietota būvlaukuma norobežojošā sēta. Tāpat objekta apkārtnē ieviesīs gājēju un tranportlīdzekļu satiksmes ierobežojumus.

Rīgas domes izpilddirektors Jānis Lange informē, ka «process ir sācies», piebilstot, ka šobrīd notiek sagatavošanās darbi objekta demontāžai – tiek uzstādīts būvdarbu žogs pa iekšējo perimetru, kā arī atbilstoši drošības protokolam tiks uzstādīts pārējais žogs aptuveni pusotra kilometra garumā.

Savukārt no 23.augusta objekta teritorijā tiks ievesta tehnika, kas nozīmē, ka tiks sākti sagatavošanās darbi gan baseina ūdens atsūknēšanai, gan pagraba, gan skulptūru un obelisku demontāžai.

Komentējot pieminekļa demontāžas metodi, Lange uzsvēra, ka gan projektēšanas laikā, gan veicot pārrunas ar būvniekiem, tika apskatītas visas iespējamās metodes. Objektu gāzīs, neizmantojot sprāgstvielas. Konkrētus pieminekļa demontāžas datumus Rīgas domes izpilddirektors neatklāja.

Savukārt Valsts policijas (VP) Galvenās Kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Ansis Pumpurs uzsvēra, ka VP ir izstrādājusi sabiedriskās kārtības un drošības plānu, kura izpildē ir iesaistīta gan pašvaldības policija, gan Valsts drošības dienests.

Iedzīvotāji tiek aicināti bez vajadzības nedoties uz būvobjektu. Tāpat virs būvobjekta ir noteikts bezpilota gaisa kuģu aizliegums.

«Jebkuri mēģinājumi pilotēt gaisa kuģus virs objekta tiks novērsti, un personas sauktas pie atbildības,» sacīja Pumpurs.

Kā iepriekš ziņots, politiskā partija Latvijas Krievu savienība paziņojusi, ka 22.augustā tā rīkos protesta akciju pret Padomju armiju slavinošā pieminekļa demontāžu.

Lasiet arī: Latvijas Krievu savienība rīkos mītiņu pret Uzvaras pieminekļa nojaukšanu

«Mēs esam saņēmuši pieteikumu par sapulces organizēšanu šovakar Uzvaras parkā. Es varu pateikt, ka mēs esam pieprasījuši atzinumu no tiesībsargājošajām institūcijām,» sacīja Lange, uzsverot, ka atļauja mītiņam netiks dota.

Tāpat Lange sacīja, ka pieteiktā pulcēšanās vieta atrodas drošības žoga teritorijā: «Arī no tāda aspekta tas netiks atļauts.»

Pēc šī gada 9. un 10.maija notikumiem Uzvaras parkā 11.maijā portālā ziedot.lv tika sākta ziedojumu vākšanas kampaņa Okupācijas pieminekļa nojaukšana, kurā līdz 27.jūnijam tika saziedoti 268 385,60 eiro objekta Uzvaras parkā demontāžai.

Komentējot to, kas notiks ar sabiedrības saziedotajiem līdzekļiem, Lange sacīja, ka tiks noslēgts līgums ar ziedot.lv, un līdzekļi tiks novirzīti būvgružu aizvākšanai.

Saistītās tēmas: demontāžaUzvaras piemineklis

youtube icon
Abonēt youtube