Foto: Pexels

Filosofa, “krievu pasaules” ideologa Aleksandra Dugina meitas Darjas nogalināšana nav pēdējā nāve Krievijā. Būs vēl sabiedrībā vairāk vai mazāk zināmu cilvēku “pašnāvības”, tostarp arī tādu, kas saistīti ar Kremļa propagandu, tā TSN norādījis politologs Igors Reiterovičs.

“Domāju, tā pavisam noteikti nav pēdējā nāve… Būs arī sabiedrībā vairāk vai mazāk zināmu cilvēku pašnāvības, tostarp to, kas saistīti ar Krievijas neadekvāto propagandu. Krievijas valdībai un Putinam tas ir mēģinājums nošaut divus zaķus. No vienas puses, paaugstināt spriedzi, visā vainojot Ukrainu, un, iespējams, provocējot masu mobilizāciju. No otras puses, tas dod iespēju novākt tos, kuri sāk nākt klajā ar paziņojumiem, kas ne īpaši komplimentē pašam Putinam,” uzskata politologs. Viņaprāt, Kremlis ir tik ļoti “uzpūtis” propagandu, ka pats nesaprot, kā no tās izkļūt laukā.

“Viņu vēršanās pie Ukrainas saistībā ar pārrunu sākšanu liecina par mēģinājumiem kaut kā iziet no šīs situācijas. Taču viņi devuši iespēju spekulēt ar to radikālajiem spēkiem, atklāti fašistiskajiem, kādi ir Krievijā. Viņi mēģinās nostumt malā cilvēkus, kas var ietekmēt sabiedrisko domu Krievijā, tostarp, ar šādām nogalināšanām, provokācijām, dīvainām pašnāvībām, neaizmirstot visā vainot Ukrainu,” domā eksperts.

Jau vēstīts, ka Krievijas Federālais drošības dienests (FDD) paziņojis, ka “krievu pasaules” ideologa Aleksandra Dugina 1992.gadā dzimušās meitas Darjas slepkavība ir atklāta. Pēc FDD teiktā, slepkavībā vainojamā Ukrainas iedzīvotāja kopā ar meitu caur Pleskavas apgabalu izbraukusi uz Igauniju.

Igaunijas Ārlietu ministrija šo paziņojumu izskata kā provokāciju, vēsta ERR.

Igaunija nav saņēmusi oficiālu pieprasījumu no Krievijas saistībā ar Nataļju Vovku kā robežas šķērsotāju un neplāno atklāt robežšķērsotāju datus. “Mēs drīkstam publiskot robežšķērsotāju datus tikai ar likumu noteiktos gadījumos. Situācija, kad krievu specdienesti cilvēkus par kaut ko apvaino medijos, pie šādiem gadījumiem neattiecas,” norādījusi Igaunijas Ārlietu ministrija.

“Noziegumu sagatavojuši un izpildījuši Ukrainas specdienesti,” vēsta Interfakss. FDD paziņojis, ka izpildītāja ir Ukrainas pilsone, 1979.gadā dzimusī Nataļja Vovka, kura Krievijā ieradās šā gada 23.jūlijā kopā ar meitu, 2010.gadā dzimušo Sofiju Šabanu. Kā apgalvo FDD, Vovka kopā ar meitu pēc nozieguma izdarīšanas izbraukusi uz Igauniju. Tāpat tiek ziņots, ka “slepkavības organizēšanai un informācijas iegūšanai par Duginas dzīvesveidu viņas īrēja dzīvokli Maskavā, mājā, kur dzīvojusi nogalinātā.” Duginas novērošanai tika izmantota automašīna    “Mini Cooper”, kura Maskavā pārvietojās ar Kazahstānas numuriem, bet izbraukšanai no valsts – ar Ukrainas. Slepkavības dienā māte ar meitu atradusies literatūras un mūzikas festivālā “Tradīcija”, kurā Dugina piedalījās kā goda viesis.

Jāpiebilst, ka atbildību par uzspridzināto auto uzņēmusies līdz šim nezināma partizānu kustība “Nacionālā republikāņu armija”. Tā bija partizānu pretošanās akcija pret Kremļa režīmu, “YouTube” kanālā “Utro fevraļa” norādījis Krievijas opozīcijas politiķis  Iļja Ponomarjovs.

Dugins hospitalizēts pēc tam, kad, uzsprāgstot automašīnai, bojā gājusi viņa meita, žurnāliste un propagandiste Darja Dugina. Par to savā Telegram kanālā paziņojis politologs Sergejs Markovs.

Viņš piebildis, ka Dugins nokļuvis slimnīcā pēc tam, kad apmeklējis savas meitas bojāejas vietu, vēsta Unian.

Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova jau piedraudējusi Ukrainai saistībā ar Darjas Duginas nāvi, tā, atsaucoties uz Kremļa medijiem, vēsta Unian.

Viņa paziņojusi, ka gadījumā, ja Kijiva būs saistīta ar Duginas nogalināšanu, Krievija ierunāsies par “valsts terorismu”. Par Ukrainas dalību aktīvi ziņo Kremļa kontrolētās organizācijas.

Ukrainas Prezidenta biroja vadītāja padomnieks Mihails Podoļaks paziņojis, ka Ukraina nav saistīta ar Darjas Duginas automašīnas uzspridzināšanu.

Darja Dugina mirusi, uzsprāgstot savam tēvam piederošajam džipam, naktī uz 21.augustu Piemaskavā. Viņa strādājusi krievu medijos, attaisnojot Krievijas pastrādātos noziegumus Ukrainā un aicinot nogalināt ukraiņus.

Lasiet arī: VIDEO: Skandalozais Dimiters iedziedājis dziesmu Kremļa ideoloģes Duginas piemiņai

Tiek pieļauts, ka par mērķi visdrīzāk bijis pats Dugins, nevis viņa meita, vai arī abi kopā. Darja iesēdusies tēva automašīnā, kamēr pats Dugins pēdējā brīdī pārdomājis braukt kopā. Neilgi pēc tam automašīna uzsprāgusi un Dugina meita gājusi bojā notikuma vietā.

Dugins ir filosofs, politologs, “krievu pasaules” un jauneirāzijas ideologs, kas paredz Krievijas dominēšanu pār kaimiņvalstīm, ASV un NATO konfrontāciju. Tāpat viņš tiek dēvēts par “Putina smadzenēm”. Rietumu mediji viņu dēvē par vienu no galvenajiem mūsdienu Krievijas ideologiem, kurā ieklausās Krievijas diktators Vladimirs Putins, Kremļa ierēdņi  un daudzi pie varas Krievijā esošie.

Kopš 2014.gada viņš iekļauts Eiropas Savienības sankciju sarakstā, bet kopš 2015.gada arī ASV un Kanādas sankciju sarakstā viņa agresijas pret Ukrainu dēļ.

youtube icon
Abonēt youtube