Foto: Kārlis Dambrāns/Flickr

“Uzvaras parkā darbi turpinās, pēc tam notiks labiekārtošana. Atgādinu, ka 2,1 miljons eiro ir kopējās izmaksas. Lielāko daļu veido baseina demontāža, skulptūru un obeliska nojaukšana — tikai ap 7% no visām izmaksām,” tā vietnē Instagram raksta Rīgas mērs Mārtiņš Staķis.

No kopējām demontāžas izmaksām lielāko daļu veido baseina demontāža – 45%, kā arī tehnisko telpu un pamatu demontāža – 24%.

2% veido būvlaukuma uzturēšana, 3% –komunikāciju pārkrārtošana, 7% – obeliska skulptūru demontāža, bet  18% – teritorijas labiekārtošana.

Kā zināms, 23.augusta pēcpusdienā Uzvaras parkā no pieminekļu kompleksa tika nogāztas trīs statujas.  Trešdienas, 24.augusta, rīts padomju armiju slavinošā pieminekļa kompleksā sācies ar sievietes tēla statujas jaukšanu. Savukārt 25.augustā plkst. 16.43 ovāciju pavadībā nogāzts 79 metrus augstais obelisks ar zvaigznēm virsotnē. Obelisks iegāzies baseinā, saceļot lielas šlakatas un radot skaļu blīkšķi.

Lasiet arī: Demontāžas pretinieki biedē ar dīvainām lietām un nedabiskām nāvēm, kas var skart Uzvaras pieminekļa nojaucējus

Saistītās tēmas: demontāžaUzvaras parksUzvaras piemineklis

youtube icon
Abonēt youtube