Foto: Flickr

Kad vasaras tālākie ceļojumi ir garām un biežāk laiku atrast izbraucienam var vien nedēļas nogalēs, tas paver iespēju apceļot un iepazīt Latvijas skaistākās pērles, kā arī atklāt jaunus kultūras, dabas un vēstures dārgakmeņus. Lai veicinātu vietējo tūrismu ar plašāku un aizraujošāku Latvijas iepazīšanu, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), sadarbībā ar uzņēmumu “Postnos”, izstrādājusi spēli ceļotājiem “Pievelc Latviju tuvplānā”.

16 maršruti un vairāk nekā 380 dažādi tūrisma objekti ļaus katram ceļotgribētājam atrast sev tīkamāko izklaidi, informē LIAA.

“Katru gadu var novērot, ka arī rudenī netrūkst ceļotgribētāji, kas vēlas apskatīt Latviju, par spīti varbūt dažreiz drūmākiem laikapstākļiem. Vēlamies aicināt iedzīvotājus doties azartiskā piedzīvojumā kopā ar ģimeni vai draugiem, ieplānojot braucienu sev vēlamā formātā – vienas vai vairāku dienu garumā. Lai parādītu plašās tūrisma iespējas un veicinātu Latvijas apceļošanu, piedāvājam izmantot jau ieplānotus tūrisma maršrutus ar izklaides/spēles  elementiem. Turklāt laikā no 12.septembra līdz pat 31.decembrim, ceļojot un pildot uzdevumus spēles lietotnē, ir iespēja iegūt arī vērtīgas balvas,” skaidro LIAA Latvijas Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava.

Spēle “Pievelc Latviju tuvplānā” tika atklāta pērn, 2021.gada vasarā, un šogad ir papildināta – spēles dalībnieki savā starpā sacentīsies par punktiem, vācot atbildes uz jautājumiem un atrodot īpašus kodus maršrutā iekļautajos objektos. Rezultatīvākos spēlētājus katru mēnesi atalgos ar balvām.

Katrā no novadiem ir četri maršruti, vidēji 180-280 km gari. Savukārt katrs maršruts sadalīts vēl trīs mazākos posmos. Spēli var izspēlēt un balvu izlozē piedalīties izbraucot arī tikai vienu posmu, kas ir vidēji 50-100 km. Katrā ceļa posmā iespējams apskatīt ne vien jau labi zināmus tūrisma objektus, bet arī līdz šim mazāk iepazītas pērles.

Kā min “Postnos” līdzīpašnieks Valdis Vītoliņš: “Spēles maršruti veidoti tā, lai jau labi zināmus reģionus būtu iespēja iepazīt no pavisam jauna rakursa, sekojot kartei spēles lietotnē un dodoties pa vēl nebijušiem ceļiem, atklājot jaunus pārsteigumus. Īpaši jāuzsver, ka spēli ir iespējams arī uz brīdi pārtraukt un doties tālāk ceļā, piemēram, nākamajās brīvdienās.” Savukārt, ja ceļotāji vēlas izbaudīt ilgāku un kvalitatīvu kopā būšanu ar saviem ceļabiedriem, tad piedzīvojumu var ieplānot arī uz vairākām dienām, baudot vietējo naktsmītņu un kafejnīcu viesmīlību, kas arī ir iekļautas konkrētos maršrutos. “Ieskatīties maršrutu piedāvājumā un to aprakstos īpaši vērts ģimenēm, kas vēlas saturīgi pavadīt laiku, jo vairākos objektos pieejamas ne vien izklaidējošas, bet arī izglītojošas ekskursijas un ekspozīcijas,” uzsver Šīrava.

Lasiet arī: Kremlis atklāti atzinis sakāvi Harkivas apgabalā

Lai piedalītos izlozē par balvām, spēles dalībniekiem ir jāizbrauc vismaz viens spēles posms un jākrāj spēles punkti, pildot uzdevumus spēles lietotnē. Turklāt pēc tam, kad posms pabeigts, turpat lietotnē jāaizpilda elektroniskā LIAA aptauja par ceļā redzēto un piedzīvoto. Katru mēnesi lielāko punktu skaitu ieguvušais spēlētājs saņems balvu – 100 eiro dāvanu karti “Circle K”, savukārt decembra beigās starp visiem spēles dalībniekiem notiks četru galveno balvu – “Circle K” dāvanu kartes 250 eiro vērtībā – izloze.

Saistītās tēmas: ceļojumiLatvijaPievelc Latviju tuvplānā

youtube icon
Abonēt youtube