Foto: Ērika Gavare/Rīta kafija

Visu iepriekšējo nedēļu laika apstākļus Latvijā noteica ciklons, kas bija izveidojies virs Skandināvijas, tomēr tā ietekme ir mazinājusies, un valstij no dienvidaustrumiem tuvojas cits ciklons. Līdzīgi kā aizvadītajās dienās, arī darba nedēļas sākumā daudzviet ir gaidāmi īslaicīgi nokrišņi, kas vietām būs stipri un iespējams tiks pavadīti ar pērkona negaisu.

Tomēr nedēļas gaitā nokrišņu intensitāte un daudzums mazināsies, kā arī nav gaidāmas krasas temperatūras izmaiņas, informē Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas dienests.

Pirmdien, 19.septembrī, debesīs gaidāms mainīgs mākoņu daudzums, naktī vietām, dienā daudzviet īslaicīgi līs, turklāt vietām rietumos lietus būs stiprs, iespējams arī pērkona negaiss. Pūtīs lēns līdz mērens rietumu, ziemeļrietumu vējš. Naktī, atsevišķos rajonos pūšot lēnam vējam, veidosies migla, savukārt dienā piekrastē vējš pastiprināsies un brāzmās sasniegs 15-16 m/s. Naktī gaisa temperatūra būs +6…+10 grādu robežās, piekrastes rajonos nedaudz siltāk, tur līdz +12 grādiem. Dienā gaiss iesils līdz +11…+15 grādiem.

Otrdien, 20.septembrī, mainīgs mākoņu daudzums daudzviet atnesīs īslaicīgu lietu, brīžiem tas būs stiprs, vietām iespējams arī pērkona negaiss.

Pūtīs lēns vējš, un naktī un no rīta vietām austrumos sabiezēs migla. Piekrastē lēns līdz mērens vējš iegriezīsies no ziemeļrietumiem, ziemeļiem. Naktī minimālā gaisa temperatūra gaidāma +6…+11 grādi, siltākam gaisam saglabājoties piekrastes rajonos, kur nebūs vēsāk par +11…+13 grādiem. Dienā termometra stabiņš pakāpsies līdz +12…+15 grādiem.

Lasiet arī: VIDEO | Karaliene pagaidīs! Kā Putins kavējis svarīgas tikšanās, bet tagad gaida pats

Arī nedēļas vidū mākoņu daudzums debesīs būs mainīgs, daudzviet īslaicīgi līs, tomēr nokrišņu intensitāte un to daudzums mazināsies. Vēl trešdien piekrastē pūtīs lēns līdz mērens ziemeļrietumu, ziemeļu vējš, bet jau ceturtdien tas pierims, un līdz nedēļas beigām visā valstī saglabāsies lēns vējš. Naktis būs vēsākas, minimālā gaisa temperatūra gaidāma +3…+8 grādu robežās, vietām zāles virskārtā gaidāma salna 0…-1 grāds, bet piekrastes rajonos siltāk, tur: +7…+12 grādi, savukārt dienās gaiss iesils vien līdz +12…+14 grādiem.

Saistītās tēmas: laika prognozelaika ziņassinoptiķi

youtube icon
Abonēt youtube