Foto: Pexels

Ziema un apkures sezona tuvojas arī Ukrainai, tāpēc Latvijas Samariešu apvienība (LSA) aicina neaizmirst karadarbībā cietušos ukraiņu civiliedzīvotājus.

Aktualizējot sezonāli nepieciešamās preces un produktus, samarieši uzsāk akciju “Sasildi Ukrainu”, kuras laikā līdz 1.novembrim aicina ziedot vīriešu, sieviešu un bērnu silto apģērbu, segas, pārvietojamos sildītājus, termosus un citas preces, kas palīdzēs sasildīties.

Ar LSA partnera – Kijivas Samariešu apvienības – palīdzību ziedojumi tiks novirzīti tiem, kuriem tā visvairāk nepieciešama. Bēgļu centriem, kuros nonākušie būs pateicīgi ne tikai par segu, bet arī spilvenu, gultasveļu un dvieli. Tāpat ziedojumus saņems civiliedzīvotāji, kuru mājokļus skāruši infrastruktūras bojājumi, kas ierobežos apkures iespējas.

Palīdzība nepieciešama arī cilvēkiem ar aprūpes vajadzībām, kurus ietekmēs plānotā temperatūras samazināšana centralizētajās padomju laika apkures sistēmās no 17 līdz 18 grādiem, informē akcijas organizatori.

“Mēs saprotam, ka apkures sezona būs izaicinājums teju ikvienam tepat Latvijā. Taču zinām arī, ka ukraiņiem šis izaicinājums būs skarbāks – daudz izpostītu māju, pārpildīti bēgļu centri, zemas iekštelpu temperatūras. Tāpēc, ja vien iespējams, lūdzam pārskatīt savus silto drēbju un citu sildošu lietu krājumus un pievienoties akcijai “Sasildi Ukrainu”,” komentē Latvijas Samariešu apvienības vadītājs Andris Bērziņš.

Akcijā aicina ziedot vīriešu, sieviešu un bērnu silto apģērbu, segas, pledus un spilvenus,  dvieļus un gultasveļu, pārvietojamos sildītājus,  termosus, graudaugus, konservus, saldumus, garšvielas, tēju un higiēnas preces

Privātpersonu ziedojumus pieņem Katoļu ielā 22, Rīgā līdz 1.novembrim. Juridisku personu ziedojumus organizatori lūdz saskaņot pa tel. 22033700 vai e-pastu partika@samariesi.lv.

Pēc Ukrainas valdības datiem, kaitējums valsts infrastruktūrai, videi, pamatvajadzību un iztikas nodrošinājumam lēšams vairāk nekā 100 miljardu eiro apmērā un pieaug ik dienu.

Savukārt kopējās atjaunošanas vajadzības ir sasniegušas 750 miljardus eiro. Ievērojami zaudējumi ir nodarīti Ukrainas civilajai infrastruktūrai: izpostītas aptuveni 2 000 skolas un vairāk nekā 500 medicīnas iestādes; ir iznīcināti vairāk nekā 23 000 kilometru transporta infrastruktūras un vairāk nekā 59 miljoni kvadrātmetru dzīvojamās platības. Kritiskās infrastruktūras objektu un dzīvojamo platību atjaunošana ir prioritāra gan īstermiņā, gan ilgtermiņā.

Lasiet arī: VIDEO | Apokaliptiski kadri – Izjuma pēc teju pusgadu ilgas krievu okupācijas

Atbilstoši ANO Augstā komisāra bēgļu jautājumos biroja (UNHCR) šā gada 15.augustā sniegtajiem datiem, Krievijas iebrukuma dēļ savas mājas ir bijuši spiesti pamest teju 17 miljoni Ukrainas iedzīvotāju. Gandrīz 11 miljoni ir pametuši Ukrainas teritoriju, savukārt 6,6 miljoni ir iekšēji pārvietoti Ukrainā. Arvien vairāk ukraiņu atgriežas savā valstī – augusta vidū to skaits sasniedza 4,8 miljonus cilvēku. ANO dati liecina, ka Krievijas kara ietekmē humānā palīdzība nepieciešam turpat 18 miljoniem cilvēku.

youtube icon
Abonēt youtube