Foto: Pexels

Piektdien, 30.septembrī, notiek Zinātnieku nakts, kas ik gadu tiek organizēta visā Eiropā, lai popularizētu zinātni un zinātnes sasniegumus. Plašākai sabiedrībai tiks atvērtas augstskolas, universitātes un zinātniskie institūti, lai ikviens interesents varētu tikties ar pētniekiem, doties ekskursijās, skatīties zinātnei veltītus šovus, piedalīties eksperimentos un diskusijās.

Šogad Zinātnieku nakts pasākumus īsteno Latvijas augstskolas un zinātniskie institūti Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Jelgavā, Dobelē, Daugavpilī, Cēsīs, Valmierā un citās pilsētās.

Rīgā Daugavas kreisajā krastā – Pārdaugavā – plašu programmu sagatavojusi Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), Latvijas Universitātes (LU) Latvijas Hidroekoloģijas institūts, Valsts zinātniskais institūts “BIOR” un Biznesa augstskola “Turība”. Savukārt, labajā Daugavas krastā apmeklētājus gaida Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija, Transporta un sakaru institūts, Latvijas Organiskās sintēzes institūta (OSI), Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts (LU CFI), Elektronikas un datorzinātņu institūts (EDI) un Latvijas Valsts Koksnes ķīmijas institūts.

Kurzemē apmeklētājus uzņems Ventspils zinātnes centrs VIZIUM, Ventspils Galvenā Bibliotēka, Liepājas Universitāte un AREI Stendes Pētniecības centrs, Zemgalē – Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte un Dārzkopības institūts, Vidzemē – Vidzemes Augstskola, Kosmosa izziņas centrs Cēsīs, RTU Cēsis un AREI Priekuļu Pētniecības centrs, bet Latgalē – Daugavpils Universitāte.

Lasiet arī: Piecas minerālvielas, bez kurām cilvēka organisms nespēj funkcionēt  

Visas pasākumu norises vietas un programmas šeit. Zinātnieku nakts apmeklētāji var plānot vakara programmu, vadoties gan pēc pasākumu satura, gan ģeogrāfiskās lokācijas.

Eiropas Zinātnieku nakts ir Eiropas Komisijas iniciēts pasākums, kas jau septiņpadsmito gadu septembra pēdējā piektdienā vienlaicīgi notiek visā Eiropā.

Saistītās tēmas: zinātneZinātnieku nakts

youtube icon
Abonēt youtube