Foto: Vadim Zaliva/Flickr

No 500 000 cilvēku, ko Krievijā plānots mobilizēt līdz nākamajam gadam, apmācību trīs mēnešu garumā izies ne vairāk par 60 000 jauniesaukto, kas ir tikai nedaudz vairāk par 10%, atsaucoties uz saviem avotiem, ziņo Telegram kanāls Generall SVR.

Tiek norādīts, ka tieši Krievijas prezidents Vladimirs Putins no Aizsardzības ministrijas un  bruņotajiem spēkiem pieprasījis tūlītēju efektu, un visu mobilizēto iepriekšēja sagatavošana jau sākotnēji nav ietilpusi plānā. Tāpat Putins pieprasījis steidzami pastiprināt Krievijas spēkus Hersonas apgabalā Dņepras labajā krastā, pret ko protestējušas atbildīgās militārpersonas, norādot, ka tas ir praktiski neiespējami, un šāds rīkojums ir bezjēdzīgs. Putins pagaidām uzstāj uz savu, būdams pilnīgi pārliecināts, ka uz mobilizēto vīriešu rēķina, neskatoties uz to, ka tie ir nesagatavoti un slikti ekpitēti, izdosies pārņemt stratēģisko iniciatīvu un okupēt papildus teritorijas Ukrainā.

Putins personīgi, apspriežot mobilizācijas plānu, norādījis, ka pieļauj 300 000 līdz 500 000 karavīru zaudējumu no kopumā miljona vīru, ko paredzēts mobilizēt līdz nākamā gada martam, vajadzības gadījumā jauniesaucamo skaitu palielinot līdz diviem miljoniem.

Vietnē Telegram parādījies video, kas apliecina, ka mobilizācija tikai vārdos ir daļēja:

Arī Kara izpētes institūts (ISW) ziņo, ka varas iestādes, neapmācot jauniesaucamos, nosūta tos uz fronti, lai stiprinātu dažādas Krievijas karaspēka vienības, tostarp tās, kas tiek uzskatītas par Krievijas elitārākajām vienībām. ISW uzskata, ka jauno mobilizēto spēku pievienošana šīm Krievijas armijas vienībām, visticamāk, nepalielinās to kaujas spējas.

Varas iestādes pie dažādiem Krievijas robežšķēršošanas punktiem veido kontrolpunktus, lai piespiedu kārtā mobilizētu tos vīriešus, kuri bēg no valsts, vēsta The Guardian.

Tikmēr Igaunijas, Rumānijas, Bulgārijas un Polijas valdības mudina savus pilsoņus pēc iespējas ātrāk pamest Krieviju, jo uzskata, ka robežas šķērsošana vēlāk kļūs ļoti sarežģīta.

Tikmēr varas iestādes Krievijas Ziemeļosetijas reģionā, kas robežojas ar Gruziju, ir ieviesušas ceļošanas ierobežojumus. Laikraksts Moscow Times atsaucas uz reģiona vadītāju Sergeju Meņailo, kurš apgalvo, ka tikai pēdējo divu dienu laikā Gruzijā caur šo robežas posmu ir ieradušies vairāk nekā 20 000 cilvēku.

Kā zināms, kopš 24.februāra, kad agri no rīta Ukrainā iebruka Krievijas karaspēks, dzīvību zaudējuši aptuveni 58 580 krievu karavīru, 9 000 Ukrainas karavīru un 396 bērni. Kara dēļ dati nav pārbaudāmi. Bēgļu gaitās devušies vairāki miljoni cilvēku, no tiem Latvijā reģistrēti aptuveni 37 629. Kopš septembra sākuma Ukrainas armijai izdevies atkarot vairāk nekā 5 000 kvadrātkilometru okupētās teritorijas, kas ir vairāk nekā Krievija iekarojusi kopš aprīļa.

Lasiet arī: Gaišreģis Finks:  Krievija sabruks kā kāršu namiņš

Krievijas prezidents Vladimirs Putins 21.septembrī valstī izsludinājis daļēju mobilizāciju. Kā vēsta TASS, pēc Putina teiktā, Rietumi ir parādījuši, ka to mērķis ir iznīcināt Krieviju un ka tie ir mēģinājuši Ukrainas iedzīvotājus pārvērst par lielgabalu gaļu.

Mūsu mērķis ir atbrīvot Donbasu, izteicies Putins.

Kā paziņojis Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu, daļējas mobilizācijas rezultātā Krievijas armijā tiks iesaukti 300 000 rezervistu, ziņo Unian. Pēc viņa teiktā, tas ir 1,1% no kopējiem mobilizācijas resursiem.

Tikmēr, kā vēsta Unian, interneta vietnē Google Krievijā meklētākā frāze ir “kā aizbraukt no Krievijas” – pēdējo reizi cilvēki tik ļoti par to interesējušies februāra beigās, pēc tam, kad Krievija iebruka Ukrainā.

youtube icon
Abonēt youtube