Foto: Pixabay

„Kā reiz sabruka cariskā Krievija, tā sabruks komunistu Krievija.  Tas tāpēc, ka krievs vienmēr bijis tautu slepkava un zaglis,” savulaik pareģojis slavenais gaišreģis Eižens Finks.

“Krievu komunisms ir iznīcinājis miljoniem nevainīgu cilvēku, un visa pasaule runās, cik milzīgi šie upuri bijuši,” teikts Finka pareģojumos par Krieviju no rīdzinieka Andreja Čanguļa atmiņām, kas publicētas avīzē Nacionālā Neatkarība 1993.gada 7.-13.aprīlī.

Tiek norādīts, ka Finks vairākkārt runāja tieši par Krievijas nākotni. „Tu pats redzēsi – varenā Krievija sabruks kā kāršu namiņš. Tautas, kas tajā un ap to dzīvo, tikko tiks brīvas, tā saplēsīs Krieviju gabalos! Tautas, kas bijušas zem Krievijas jūga, kolīdz tās mazliet nostiprinās pašas savu iekšējo varu, trieks krievus ārā no savām zemēm. Un viņi to būs pelnījuši. Pēdējās Krievijas robežas es redzu tikai ap Maskavu, Ļeņingradu un Baltkrieviju. Tur paliks visi lielie mahinatori, kuri negribēs strādāt, un viņi kļūs pēdējie nabagi. Tad, meklējot labāku dzīvi, krievu tauta izklīdīs pa visu pasauli,” pareģojis Finks.

Tāpat viņam pieder šāds paredzējums: „Es redzu, ka Maskava nogrims… Būs milzīgs sprādziens, kas satricinās visu Krieviju. Miljoniem cilvēku ies bojā…”.

Finks (1885 – 1958) ir slavenākais Latvijas pareģis, kurš pareģojis ne vien paša atgriešanos no izsūtījuma Sibīrijā un nāves dienu, bet arī daudz ko citu, kas ir piepildījies. Pie Finka vērsušies ļoti daudzi – gan vienkāršie ļaudis, gan bagātnieki, politiķi un pat ārvalstu sūtņi. Tā kā Finka pareģojumi nekad netika pierakstīti, saglabājušies tikai presē nodrukātie – regulāri tos publicējuši vairāki latviešu un krievu valodā iznākušie laikraksti. Skeptisks pret Finka spējām bijis preses karalienei un miljonārei Emīlijai Benjamiņai piederošais laikraksts “Jaunākās Ziņas” – iespējams, tāpēc, ka Finks savulaik viņai paredzējis nāvi milzīgā trūkumā (Benjamiņa patiešām nomira badā un nabadzībā lopu vagonā ceļā uz koncentrācijas nometni Sibīrijā).

Lasiet arī: Izplata bumbu patvertņu kartes un iepērk jodu – vai Krievija gatavojas uzbrukumam?

Pie slavenākajiem pareģojumiem pieder arī Jāņa Čakstes otrreizējā pārvēlēšana par prezidentu un viņa nāves datums, kā arī Zigrīda Annas Meierovica bojāeja autokatastrofā. Finks
paredzējis Musolīni nākšanu pie varas Itālijā, kā arī atentātu pret Musolīni.

Attiecībā uz Latviju, Finks pareģojis tās neatkarības atgūšanu gadā, kas rakstāms no abām pusēm vienādi (1991.gads), bet uzplaukumu laikā, kad valsti vadīs sieviete.

Saistītās tēmas: Eižens Finkspareģojumi

youtube icon
Abonēt youtube