Foto: Ēriks Kukutis/Aizsardzības ministrija/Flickr

Atbalstot Ukrainas Ārkārtējo situāciju dienesta personālu Krievijas sāktā kara laikā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) nodos Ārkārtējo situāciju dienestam glābšanas un meklēšanas darbu veikšanai nepieciešamo aprīkojumu un 20 000 litru ugunsdzēsības putu koncentrātu, kas nepieciešams ugunsgrēku likvidēšanai naftas pārstrādes uzņēmumos un naftas bāzēs.

Tāpat VUGD no savas materiāltehniskās bāzes ir radis iespējas nodot bez atlīdzības arī ūdenslīdēju aprīkojumu zemūdens meklēšanas darbu veikšanai.

Līdz ar iepriekš minēto materiāltehnisko līdzekļu nodošanu Ukrainai Ministru kabinets atbalstīja 38 478 eiro piešķiršanu Iekšlietu ministrijai (VUGD), kuri būs nepieciešami VUGD nodoto materiāltehnisko līdzekļu un krājumu atjaunošanai.

Pēc Ukrainas valdības datiem, kaitējums valsts infrastruktūrai, videi, pamatvajadzību un iztikas nodrošinājumam lēšams vairāk nekā 100 miljardu eiro apmērā un pieaug ik dienu.

Savukārt kopējās atjaunošanas vajadzības ir sasniegušas 750 miljardus eiro. Ievērojami zaudējumi ir nodarīti Ukrainas civilajai infrastruktūrai: izpostītas aptuveni 2 000 skolas un vairāk nekā 500 medicīnas iestādes; ir iznīcināti vairāk nekā 23 000 kilometru transporta infrastruktūras un vairāk nekā 59 miljoni kvadrātmetru dzīvojamās platības. Kritiskās infrastruktūras objektu un dzīvojamo platību atjaunošana ir prioritāra gan īstermiņā, gan ilgtermiņā.

Lasiet arī: VIDEO | Apokaliptiski kadri – Izjuma pēc teju pusgadu ilgas krievu okupācijas

Atbilstoši ANO Augstā komisāra bēgļu jautājumos biroja (UNHCR) šā gada 15.augustā sniegtajiem datiem, Krievijas iebrukuma dēļ savas mājas ir bijuši spiesti pamest teju 17 miljoni Ukrainas iedzīvotāju. Gandrīz 11 miljoni ir pametuši Ukrainas teritoriju, savukārt 6,6 miljoni ir iekšēji pārvietoti Ukrainā. Arvien vairāk ukraiņu atgriežas savā valstī – augusta vidū to skaits sasniedza 4,8 miljonus cilvēku. ANO dati liecina, ka Krievijas kara ietekmē humānā palīdzība nepieciešam turpat 18 miljoniem cilvēku.

Saistītās tēmas: armijabēgļiKarškrievijakrievu armijaKrimaPutinsUkrainaukraiņiuzbrukumsVUGD

youtube icon
Abonēt youtube