Foto: Olesia Bohm/Flickr

Jau vairākus mēnešus vēsturiskajā Benjamiņu namā Rīgas centrā dzīvo Ukrainas bēgļi, kuriem nepieciešamas īstermiņa mājas Latvijas galvaspilsētā.

19.gadsimtā celtajā arhitektūras piemineklī līdz šim uzņemti jau vairāk nekā 145 cilvēki no Ukrainas. Ēkas telpas, kas iepriekš kalpoja kā viesnīca, tika īpaši pielāgotas ukraiņu pagaidu izmitināšanai. Pieejami 29 viesnīcas numuriņi ēkas piebūvē jeb jaunajā daļā, kas ļauj vienlaicīgi uzņemt līdz pat 60 cilvēkiem, nodrošinot telpas ēdināšanai, informācijas saņemšanai par pieejamajiem pakalpojumiem un atbalstu Rīgā, kā arī latviešu valodas klubiņa nodarbībām. Sākotnējās atbalsta investīcijas mērāmas vairākos desmitos tūkstošu eiro, kā arī “Kapitel” rūpējas par ēkas ikmēneša izmaksu segšanu.

30 dienu laikā, kamēr Ukrainas bēgļi var dzīvot Benjamiņu namā, visi pieaugušie ir atraduši jaunu mājvietu un darbu, kā arī skolas un bērnudārzus bērniem.

Benjamiņu nams ir viena no pirmajām akmens augstceltnēm Rīgā, kas celta 19.gadsimta nogalē. To vēlāk iegādājās ietekmīgāko preses izdevumu īpašnieki Antons un Emīlija Benjamiņi, veicot ēkas pārbūvi un māju padarot par kultūras un sabiedrisko notikumu epicentru. Pēc padomju varas okupācijas 1940.gadā Benjamiņu nams Barona ielā 12 tika nacionalizēts. Arī pašu Emīliju Benjamiņu piemeklēja traģisks liktenis – 1941.gada 13.jūnijā Emīlija tika deportēta uz Krieviju kopā ar vairāk nekā 15 400 citu Latvijas valstpiederīgo un gāja bojā drausmīgos apstākļos no bada Usoļlaga vergu darba nometnē.

Ēku 2021.gada vasarā iegādājās “Kapitel”, ar mērķi pievienot to savam Baltijas viesnīcu portfelim.

Lasiet arī: Pirmdienas apšaudēm Ukrainā krievi iztērējuši ap 700 miljoniem eiro

 

 

youtube icon
Abonēt youtube