Foto: Serhii Korovainyi

Krievija pirmdienas, 10.oktobra, Ukrainas apšaudēm iztērējusi 400 līdz 700 miljonus dolāru (412 līdz 722 miljonus eiro), turklāt izmantoti tā dēvētie neaizskaramie munīcijas krājumi.

Raķetes X1-101 vērtība ir 13 miljoni dolāru (13,41 miljons eiro), Kalibr – 6,5 miljoni dolāru (6,7 miljoni eiro), Iskander – trīs miljoni dolāru (3,09 miljoni eiro), Oniks – 1,25 miljoni dolāru (1,29 miljoni eiro), X-22 – miljons dolāru (1,03 miljoni eiro). Vairāku miljonu vērtībā novērtēti arī Krievijas palaistie droni, ziņo ukraiņu Forbes.

Sprādzienos bojā gājuši vismaz 19 ukraiņi, bet vēl ap 105 cilvēku ir ievainoti. Uzbrukumi Ukrainas pilsētām turpinājās arī naktī uz otrdienu un otrdien, 11.oktobrī, agri no rīta, ziņo ukraiņu mediji.

Lielbritānijas Valdības sakaru centra (GCHQ) vadītājs Džeremijs Flemings uzskata, ka, neskatoties uz pirmdienas masīvajiem uzbrukumiem visai Ukrainas teritorijai, Krievijai sāk beigties munīcija, bet mobilizācijas izsludināšana tikai demonstrē bezizeju, kādā nonācis Krievijas prezidents Vladimirs Putins, un tā tikai pastiprinās Krievijas izolāciju no pārējās pasaules.

”Skaidrs, ka Ukrainas drosmīgā rīcība kaujas laukā un kibedrtelpā maina situāciju,” Flemingu citē Unian.

Visā Ukrainas teritorijā pirmdien, 10.oktobrī, bija izsludināta gaisa trauksme, ukraiņus lūdza palikt patvertnēs un slēpties metro stacijās.

Ukraiņu avoti vēsta, ka līdz pirmdienas vidum 47 raķešu triecieni raidīti uz Nikolajevas apgabalu, 60 sprādzieni fiksēti Kijivā, 15 – Ļvivā, 20 – Harkivā, bet 15 – Odesas apgabalā. Turklāt tika ziņots, ka Krievija plāno jaunu masveida raķešu startu pret Ukrainas teritoriju.

Tikmēr BBC ziņoja, ka līdz pirmdienas pusdienlaikam Krievijas uzbrukuma laikā ir izšautas vismaz 83 raķetes, no kurām vairāk nekā 43 notriekusi pretgaisa aizsardzība. Ukrainas gaisa spēku preses pārstāvis Jurijs Ihnats informē, ka starp izšautajām raķetēm bijušas Kalibr, Iskander un Kh-101, kas tika izšautas no Kaspijas un Melnās jūras.

Raķetes raidītas no Melnās jūras:

Cilvēki metro stacijās:

Uzbrukumi Ukrainas pilsētām:

Sprādzienu sekas Kijivā:

Pēc sprādzieniem Kijivā:

Sprādziens Ļvivas TEC:

Sestdien, 8.oktobrī, ap plkst.6 uz Krimas tilta nogranda sprādziens, aizdegoties pa dzelzceļu braucošā vilciena septiņiem vagoniem un sabrūkot daļai autoceļa. Tikmēr Krievijas varasiestādes paziņojušas, ka pie vainas bijis sprādziens kravas automašīnā.

Lasiet arī: Krievu politiķa atbilde uz Krimas tilta sagraušanu: Aiziesim līdz Polijas robežai!

youtube icon
Abonēt youtube