Foto: Latvijas Valsts ceļi

Pie valsts autoceļiem Dobeles un Tukuma novadā šonedēļ konstatēti līdzīgi vandālisma un zādzību gadījumi, kuros bojāti soliņi 15 autobusu pieturvietās, informē Latvijas Valsts ceļi.

Soliņiem ir izzāģētas un nozagtas kopā 69 koka latas, un vandaļu nodarītie zaudējumi ir 1 157,17 eiro (ar PVN). VSIA Latvijas Valsts ceļi (LVC) Zemgales reģionālā nodaļa ir vērsusies Valsts policijā ar iesniegumu par valsts autoceļam nodarītajiem zaudējumiem un ar lūgumu izmeklēt pieturvietu soliņu bojāšanas gadījumu.

Apzagtās pieturas atrodas uz Liepājas šosejas (A9), kā arī reģionālajiem autoceļiem Jelgava (Tušķi)–Tukums (P98) un Dobele–Jaunbērze (P102). Dobeles novadā aprīkojums vienā vai abās brauktuves pusēs bojāts deviņās pieturās: “Lejasstrazdu pagrieziens”, “Līvbērzes stacija”, “Aņģi”, “Kāļi”, “Rasas”, “Vēdzeles”, bet Tukuma novadā  sešās: “Pikšas”, “Bražas”, “Apšupes ferma”, “Atmodas”, “Pagrieziens uz Džūksti”.

Katru gadu uz Latvijas valsts autoceļiem tiek nozagts vai sabojāts sabiedriskā transporta pieturvietu un cits autoceļu aprīkojums, ceļazīmes, drošības barjeras, luksofori, apgaismojums.  Zādzību un vandālisma sekas ir ne vien materiālie zaudējumi, kas ik gadu ir vairāki simti tūkstošu eiro, un mazākas ērtības, bet pats svarīgākais – tādā veidā bieži tiek apdraudēta autoceļu lietotāju drošība.

Lasiet arī: Galkina uzstāšanās privātās ballītēs kļuvusi par 20 000 eiro lētāka

Uzņēmums aicina autovadītājus būt vērīgiem un informēt Valsts policiju, ja tiek pamanīta zādzība vai apzināts ceļu aprīkojuma bojājums, kā arī informēt VAS Latvijas Valsts ceļi Satiksmes informācijas centru, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555.

Saistītās tēmas: DobeleLatvijas Valsts ceļipieturtvietasTukums

youtube icon
Abonēt youtube