Foto izgūts no Telegram @Unian

Pirmdienas, 31.oktobra, rītā Krievija raidījusi vairākus raķešu triecienus Kijivai, Zaporižjai, Harkivai, Vinnicas un Čerkasu apgabaliem, kā arī citām apdzīvotām vietām Ukrainā, atstājot vairākas pilsētas bez elektrības.

Iekšlietu ministra padomnieks Antons Geraščenko apgalvo, ka ir informācija par 40 ienaidnieka raķešu atrašanos gaisā virs Ukrainas, ziņo Unian.

Arī Ukrainas galvaspilsētā Kijivā dzirdami sprādzieni. Kā stāsta Kijivas apgabala gubernators Oleksijs Kuļeba, Kijivas apgabalā darbojas pretgaisa aizsardzība. “Kijivas apgabala iedzīvotāji! Reģionā darbojas pretgaisa aizsardzība. Palieciet patversmēs un drošās vietās,” viņš mudina.

Kijivas mērs Vitālijs Kļičko ziņo par ienaidnieka uzbrukumu kritiskās infrastruktūras objektiem. “Daļa galvaspilsētas ir atslēgta no elektrības. Dažos rajonos nav ūdensapgādes. Visi dienesti strādā. Sīkāka informācija sekos vēlāk,” teic Kļičko.

Sociālajos tīklos sākušas parādīties ziņas par sprādzieniem Harkivā. Informāciju apstiprina arī Harkivas administrācijas vadītājs Oļegs Sinegubovs: “Harkivas un apgabala iedzīvotāji, palieciet patversmēs!”

Pilsētas mērs Igors Terehovs ziņo par diviem raķešu triecieniem Harkivā: “Ienaidnieks trāpījis kritiskās infrastruktūras objektam pilsētā.”

Sinegubovs ziņo, ka sprādzieni notikuši ap plkst.8 no rīta. Ienaidnieks uzbruka Harkivai un Čugujevskas rajonam, visdrīzāk, ar raķetēm S-300, kas tika palaistas no Belgorodas. “Bojāti kritiskās infrastruktūras objekti. Līdz ar to iespējami elektrības padeves pārtraukumi. Cietušo šobrīd nav, visi dienesti strādā uzbrukumu vietās. Informācija tiek precizēta,” tā Harkivas administrācijas vadītājs.

Harkivas dome ziņo, ka pēc Krievijas raķešu triecieniem īslaicīgi nekursē tramvaji un trolejbusi.

Krievi uzbrukuši arī Vinnicas apgabalam. “Vinnicas apgabalā notiek raķešu apšaudes! Strādā pretgaisa aizsardzība. Palieciet patversmēs līdz uzlidojuma beigām. Parūpējieties par sevi!” pirmdienas rītā raksta administrācijas  priekšsēdētājs Sergejs Borzovs. Pēv viņa teiktā, reģionā ir notriekta ienaidnieka raķete, kas uzkrita uz civilajiem objektiem. “Bojāgājušo un ievainoto nav. Specdienesti un Valsts neatliekamās palīdzības dienests strādā,” informē Borzovs.

Zaporižjas mēra pienākumu izpildītājs, Zaporižjas pilsētas domes sekretārs Anatolijs Kurtevs ziņo, ka no rīta krievi uzbrukuši kritiskās infrastruktūras objektam. “Uzbrukuma dēļ pilsētā radās elektrības padeves pārtraukumi. Informācija par cietušajiem un postījumu apmēriem tiek precizēta,” teikts paziņojumā.

Kā norāda Zaporižjas apgabala militārās administrācijas vadītājs Aleksandrs Staruhs, iespējams, raķetes pilsētā tika palaistas no lidmašīnām. “Ir bojāti kritiskās infrastruktūras objekti. Līdz ar to iespējami elektrības padeves pārtraukumi. Cietušie šobrīd nav atrasti, uzbrukuma vietās strādā visi dienesti. Informācija tiek precizēta. Esiet uzmanīgi, nav izslēgti atkārtoti uzbrukumi,” ziņo Staruhs.

Lasiet arī: Okupanti mudina sagūstītās ukraiņu meitenītes atdot «par sievām» krievu karavīriem

Aizvadītajā diennaktī Krievijas armija veikusi četrus raķešu un piecus gaisa uzlidojumus, kā arī vairāk nekā 90 apšaudes no reaktīvo  raķešu palaišanas sistēmām. Vairāk nekā 20 apdzīvotas vietas Mikolajivā, Hersonā, Harkivā un citos Ukrainas reģionos tika pakļautas krievu uzbrukumiem.

Tikmēr Krievijas armijas zaudējumi pārsnieguši kārtējo psiholoģisko robežu – aizvadītajā diennaktī krituši 950 krievi, kopējam kritušo skaitam sasniedzot 71 200 karavīru.

youtube icon
Abonēt youtube