Foto izgūts no Facebook @Rīgas Zoodārzs/Riga Zoo

Cienījamā vecumā Rīgas Zooloģiskajā dārzā miris Rotšildu žirafu tēviņš Kimi – vēl šovasar viņš atzīmēja savu 15 gadu dzimšanas dienu, kas žirafu tēviņiem ir cienījams vecums, gan dzīvojot nebrīvē, gan brīvā dabā.

Ierasts, ka šādu vecumu sasniedz vien nedaudzi šīs sugas pārstāvji – tā, piemēram, Kimi tēvs Teo savu dzīvi noslēdza sešu gadu vecumā, informē Rīgas zooloģiskais dārzs.

Mirušo žirafi aizveda uz Veterinārmedicīnas fakultāti Jelgavā, kur studenti kopā ar pasniedzējiem veica pilnu patologanatomisko sekciju, atsaucoties uz Latvijas Televīzijas raidījumu 4.studija, vēsta lsm.

“Šī sekcija parādīja, ka viņam ir viens zobs, kas bija sastrutojis. Starp zobiem bija lielas spraugas, kas sekmēja to, ka viņš nevarēja labi sakošļāt barību. Pirmreizējā apskate parādīja, ka ir arī gremošanas trakta iekaisums, ko, ļoti iespējams, izraisīja tas, ka viņam bija zobu problēmas. Viņš nevarēja kārtīgi sakošļāt barību,” zināja stāstīt Rīgas Zooloģiskā dārza dzīvnieku kolekcijas vadītāja Guna Vītola.

Rīgas Zooloģiskajā dārzā Kimi ieradās 2009.gada 21.aprīlī un pa šo laiku neparastais dzīvnieks bija iemantojis gan nedalītas apmeklētāju, gan arī savu aprūpētāju simpātijas. Tāpēc Kimi došanās mūžībā ir skumjš brīdis visai Rīgas Zooloģiskā dārza saimei un īpaši tiem, kuri diendienā rūpējās par šī rāmā milža labbūtību un veselību. Tomēr dzīve turpinās un sagaidāms, ka jau šajā pavasarī Rīgas Zoodārzā palikušajai trīs gadus vecajai žirafu mātītei Vakilijai pievienosies jauns kavalieris, norāda zoodārzā.

Žirafu meitene Vakilija Rīgā ieradās 2021.gada vasarā, un pa šo laiku abi dzīvnieki bija saraduši viens ar otru, diendienā priecējot zoodārza apmeklētājus un savus aprūpētājus.

Ņemot vērā, ka žirafes ir bara dzīvnieki, Vakilija plašajā Žirafu mājā šobrīd jūtas neomulīgi. Tomēr pateicoties Rīgas Zooloģiskā dārza dalībai starptautiskajā sugas nebrīves menedžmenta Eiropas programmā (Žirafu EPP), kuras uzdevums ir zooloģiskajos dārzos visā pasaulē veidot veselīgu žirafu populāciju, jau šobrīd tiek risināts jautājums par jauna žirafu tēviņa ierašanos Rīgā, cerot, ka tuvāko gadu laikā Rīgas zoodārza dzīvnieku saimi varētu papildināt žirafu mazuļi. Jāpiebilst, ka tieši šīs programmas ietvaros Rīgā nonāca arī Vakilija un nu jau mūžībā aizsauktais Kimi.

Lasiet arī: Olga Kambala Dobeli nodēvē par čuhņu; Dobeles dzirnavnieks nepaliek atbildi parādā

Rīgas Zooloģiskā dārza Žirafu māja tiek uzskatīta par kvalitatīvu un piemērotu starptautiskā mērogā visiem šo majestātisko dzīvnieku turēšanas nosacījumiem. Arī mūsu zoodārza žirafu aprūpētāji ir apguvuši sarežģītās barošanas un veterinārās aprūpes iemaņas, kas ļauj Eiropas apdraudēto sugu saglabāšanas programmas koordinatoram uzticēt Rīgas Zooloģiskajam dārzam Rotšilda žirafu vairošanas grupu, uzsver zoodārzā.

 

Saistītās tēmas: KimiRīgas zoodārzsVakilijažirafesŽirafu māja

youtube icon
Abonēt youtube