Dmitrijs Medvedevs. Foto: Slavatalah/Flickr

“Tieši Krievija aizsargā savus pilsoņus, un tieši mūsu valsts atgriež un jau ir atguvusi sākotnējās krievu zemes, nevis otrādi. Un šī atgriešana turpināsies,” kārtējo reizi ar kādu no saviem domugraudiem izcēlies bijušais Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs.

Viņš vietnē Telegram raksta, ka teši Krievija šodien veido nākotnes pasaules kārtību, nevis ASV un Lielbritānija vai tumšā Kijiva.

Medvedevs vēlas atgādināt, ka “Krievija viena pati cīnās pret NATO un Rietumu pasauli. Tāpēc jebkuras paralēles ar pagātni ir nepareizas vai nosacītas. Izņemot vienu lietu: mēs vieni varam iznīcināt spēcīgu ienaidnieku vai ienaidnieku alianses. Krievija veic kaujas darbu, cenšoties maksimāli nosargāt savu karavīru un civiliedzīvotāju dzīvības. Mūsu ienaidnieki neskaita savu karavīru un civiliedzīvotāju dzīvības. Un tajā slēpjas mūsu lielā morālā atšķirība ar viņiem.”

Pēc viņa teiktā, “Krievija visiem saprātīgiem cilvēkiem acīmredzamu iemeslu dēļ vēl nav izmantojusi visu iespējamo iznīcināšanas līdzekļu arsenālu. Un nav uzbrukusi visiem iespējamajiem ienaidnieka mērķiem apzīvotās vietās. Ne tikai mums raksturīgās cilvēciskās labsirdības dēļ. Visam savs laiks. Un visbeidzot, bet ne mazāk svarīgi. Tikai visciešākā vienotība, ikdienas smagais darbs un augstākā morāle var nodrošināt valsts uzvaru.”

Kā ziņots, Krievija paziņojusi, ka tās armija ir pilnībā izvesta no Hersonas. Vietējās amatpersonas stāsta, ka ukraiņu partizāni ir pacēluši Ukrainas karogu, bet daudzi Krievijas karavīri nav varējuši pamest pilsētu, informē ziņu aģentūra Reuters.

Šobrīd nav iespējams gūt pilnīgi precīzas ziņas par Ukrainas armijas atgūtās teritorijas apjomu, Krievijas atkāpšanās gaitu vai to karavīru likteni, kurus Maskava steigā ir atstājusi aiz muguras, Dņepras rietumu krastā. Hersonas reģionālās padomes deputāts Serhijs Klans informēja, ka liels skaits Krievijas karavīru ir noslīkuši Dņeprā, cenšoties pamest pilsētu, savukārt citi ir ietērpušies civilajā apģērbā un cenšas slēpties. Viņš piebilda, ka Hersona gandrīz pilnībā ir Ukrainas kontrolē un iesaka iedzīvotājiem nepamest dzīvesvietu, kamēr notiek krievu karavīru meklēšana.

Savukārt Krievijas aizsardzības ministrs informēja, ka armijas atvilkšana no Hersonas ir pabeigta, un tas noticis vien divas dienas pēc tam, kad Maskava paziņoja par atkāpšanos: «Upes rietumu krastā nav palikusi neviena tehnikas vienība vai ierocis. Arī visi karavīri ir šķērsojuši upi un atrodas austrumu krastā.»

Prokrieviski noskaņotie kara blogeri 10.novembra vakarā ziņoja, ka Krievijas spēki, kas cenšas šķērsot upi, ir nokļuvuši smagā apšaudē.

Krievijas Aizsardzības ministrija ziņo, ka pa tās spēkiem ir izdarīti pieci triecieni ar Himars raķešu sistēmu, kamēr notika upes šķērsošana.

Iepriekš Ukrainas puse vērtēja, ka Hersonas atstāšanai Krievijai būs nepieciešama vismaz nedēļa. Blahodatnes pilsētas (apmēram 20 kilometrus uz ziemeļiem no Hersonas) iedzīvotāji ziņu aģentūrai Reuters pastāstīja, ka ciematu astoņus mēnešus savā varā bija sagrābuši apmēram 100 krievu kaujinieki, un okupācijas laikā viņi ielauzās tukšajās mājās un izlaupīja tās, pievācot mēbeles, televizorus, plītis un ledusskapjus.

Lasiet arī: Evelīna Pārkere uzraksta grāmatu, ko lasītāji novērtē kā ļoti vāju

Tāpat okupanti ir nogalinājuši vīrieti, kurš piegāja pārāk tuvu viņu tranšejām, un aizveduši divus vīriešus un jaunu sievieti, par kuru likteni nekas nav zināms. Krievi ar kravas auto atstāja ciematu bez kaujas naktī no 9. uz 10.novembri, un Ukrainas karavīri ienāca 10.novembrī, pastāstīja ciemata iedzīvotāji.

Jau pagājušajā nedēļā atklātībā nonācis video, kurā redzams, kā krievi steigā un panikā pamet Hersonu.

youtube icon
Abonēt youtube