Foto: Pexels

Maskavā tiesa uz diviem mēnešiem noteikusi mājas arestu Krievijas Ģenerālštāba darbiniekam pulkvedim Ivanam Mertviščevam, kurš ir atbildīgs par iesaukšanu militārajā dienestā. Viņš tiek apsūdzēts par kukuļņemšanu, kukulī pieprasot veļas mazgājamo mašīnu.

Pulkvedis savu vainu pilnībā atzinis, atsaucoties uz Kommersant, ziņo Unian.

Saistībā ar iesaukšanas kampaņu pulkvedim Mertviščevam bija paredzēta Apvienotā kara komisariāta pārbaude. Nedēļu pirms notikuma, kā apgalvots publikācijā, viņš piezvanījis uz kara  komisariātu un pabrīdinājis par pārbaudi, dodot mājienu, ka atradīs, pie kā piekasīties.

“Pulkvedis Mertviščevs ieteica virsniekam atrisināt problēmu, nopērkot viņam veļas mašīnu vismaz 70 000 rubļu (aptuveni 1 000 eiro) vērtībā,” teikts “Kommersant” paziņojumā.

Kara komisariāts it kā piekrita, taču patiesībā vērsās pie tiesībsargājošām iestādēm, kas pārņēma kontroli pār turpmākajām sarunām saistībā ar veļas mašīnas iegādi Mertviščevam.

“Kad beidzot tika izdarīta izvēle un veļas mašīna tika nopirkta, kara komisariāts informēja inspektoru, ka pasūtījums ir izpildīts un viņš var nākt to paņemt. Saņemot veļas mašīnu, Mertviščevs tika aizturēts, ” raksta medijs.

Pret viņu ierosināta krimināllieta par kukuļņemšanu, kas saistīta ar izspiešanu.

Jāpiebilst, ka veļas mazgājamās mašīnas ir ļoti iecienītas arī krievu karavīru vidū Ukrainā. Kopš pilna mēroga krievu iebrukuma Ukrainā, okupanti kāri “medī” ukraiņu sadzīves tehniku. Video novērošanas kameras vairākkārt fiksējušas, kā Krievijas armijas karavīri zog tualetes podus, mikroviļņu krāsnis un veļas mašīnas.

Lasiet arī; Zināms, kādās Saeimas komisijās strādās Grevcova un viņas partijas biedri

Iepriekš Ukrainas izlūkdienesti ziņoja, ka Baltkrievijas pilsētā Narovļā Krievijas karavīri atvēruši tirgu Ukrainā nozagto īpašumu pārdošanai. Marodieru tirgus  “sortimentā” ir veļasmašīnas un trauku mazgājamās mašīnas, ledusskapji, rotaslietas, automašīnas, velosipēdi, motocikli, trauki, paklāji, mākslas darbi, bērnu rotaļlietas un kosmētika.

youtube icon
Abonēt youtube