Foto: Paula Beitnere/Flickr

Svētdien, 27.novembrī, plkst.17.00 Doma laukumā iedegs Rīgas galveno Ziemassvētku egli un pēc divu gadu pārtraukuma atklās Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņu. Pirmajā adventē vairākās vietās galvaspilsētā izskanēs arī svētku koncerti.

Ar muzikāliem pārsteigumiem un brīnumiem ģimenēm ar bērniem Pirmajā adventē spožāko svētku egli galvaspilsētā iedegs Doma laukumā. Līdztekus tam pilsētas atslēgu motīviem rotāta egle iemirdzēsies arī Rātslaukumā, informē Rīgas dome.

Līdz ar svētku egles iedegšanu notiks arī Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņa atklāšana. Tajā varēs iegādāties ne tikvien dažādu amatnieku, mājražotāju un rokdarbnieku sarūpēto produkciju, bet nedēļas nogalēs baudīt arī dažādus muzikālus priekšnesumus. Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš būs atvērts līdz 2023.gada 1.janvārim.

Svētdien plkst.14.00 un plkst.16.00 Adventa ieskaņas koncertā no rātsnama balkona pasaulē atzītu komponistu skaņdarbus izpildīs muzikālā apvienība “TrombonsLV”. Plkst.15.00 un plkst.16.00 ar muzikālu performanci Vērmanes dārzā klausītājus iepriecinās diksilenda grupa “Sunny Groove Dixie” un soliste Marta Monta Zūdiņa.

Plkst.17.00 koncertzālē “Ave Sol” uzstāsies Rīgas vokālā džeza grupa “Assambly singers” un Latvijas Mākslas akadēmijas jauktais koris “Senais kalns”, bet plkst.19.00 Pirmās adventes koncerts ar orķestra “Rīga” un solistes Marlēnas Keinas uzstāšanos izskanēs Rīgas Domā. Plkst.19.00 svētku koncertā Kultūras centrā “Mazā ģilde” muzicēs ģitāristi Gints Smukais un Rihards Lībietis.

Ziemassvētku vizuālo noformējumu un svētku apsveikumu rīdziniekiem šogad radījusi latviešu māksliniece, ilustratore un arhitekte Anna Vaivare. Mākslinieces veidotie svētku motīvi un tēli, kas aicina sastapt Ziemassvētku brīnumus Rīgā, rotā pilsētvidē apskatāmos vides stendus un afišu stabus. Decembra sākumā atsevišķi afišu stabi rotāsies ar mākslinieces ilustrāciju iedvesmotām Ziemassvētku micēm.

Ierastie pilsētas gaismas dekori zilos toņos šogad papildināti ar jauniem rotājumiem – silti izgaismotām Rīgas atslēgām. Tās izvietotas uz Vanšu tilta un Kalnciema ielas satiksmes pārvada apgaismojuma balstiem

Decembrī īpaši izgaismoti būs arī 20 Rīgas parki, skvēri un bērnu rotaļu laukumi. Svētku noskaņa šajos parkos ienāks ne tikvien ar LED energoefektīvām spuldzīšu virtenēm, bet arī izgaismotām 3D zvaigznēm, sniegavīriem un citiem gaismas dizaina objektiem.

No 17.decembra mirdzošus Ziemassvētku gaismas brīnumus ikviens pilsētas iedzīvotājs varēs apskatīt pilsētas kanālmalā izvietotā Ziemassvētku gaismas takā.

Lasiet arī: ASV brīdina, ka Krievija var pielietot ķīmiskos ieročus Ukrainā

Ar Ziemassvētku goda vārtiem svētku gaidīšanas laikā tiks papildināts arī Vērmanes dārza noformējums.

Laika posmā līdz 6.decembrim 18 pašvaldības sarūpētās Ziemassvētku egles tiks izvietotas arī pie kultūras centriem, parkos un skvēros. Vēl 20 vietās galvaspilsētā pašvaldības dāvātas eglītes rotās apkaimju iedzīvotāji.

youtube icon
Abonēt youtube