Foto: Nataļja Vaseva/BNN

Nedēļas sākumā lielā daļā valsts sniga un sniega segas biezums vietām valsts austrumos sasniedza pat 15 cm. Tāpat pieturējās neliels sals, un uz ūdenstilpēm veidojās ledus. Ja darba nedēļas vidū nokrišņu bija mazāk, tad nedēļas izskaņā daudzviet sagaidīsim stipru sniegu.

Valsts lielākajā daļā gan naktīs, gan dienās gaisa temperatūra saglabāsies zem 0 grādu atzīmes.  Šī brīža prognozes liecina, ka no nākamās nedēļas vidus Latvijā sagaidīsim kārtīgu salu – naktīs termometra stabiņam vietām pazeminoties pat līdz -15 grādu atzīmei, informē Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Piektdien, 25.novembrī, debesis aizklās bieza mākoņu sega un daudzviet gaidāms sniegs. Sniega segas biezums palielināsies par 1-3 cm. Atsevišķos posmos ceļi būs slideni, tāpēc autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem! Pūtis lēns austrumu, ziemeļaustrumu vējš un gaisa temperatūra kā naktī, tā arī dienā būs 0…-4 grādi, vienīgi vietām Kurzemē termometra stabiņš svārstīsies ap 0…+2 grādu atzīmi.

Arī brīvdienās pieturēsies neliels sals, laiks būs pelēcīgs un sniegots. Naktī uz sestdienu tikai vietām nedaudz snigs, bet dienas laikā stipri snigs valsts austrumos – tur sniega segas biezums palielināsies par 5-7 cm. Arī naktī uz svētdienu gaidāma stipra snigšana, līdz ar to sniega sega kļūs tikai biezāka.

Brīvdienās pūtīs lēns austrumu puses vējš. Naktīs temperatūra būs +1…-6 grādi, arī dienu laikā temperatūra būs līdzīga: +2…-5° grādi.

Nākamās nedēļas sākumā debesīs mākoņu joprojām būs daudz, vietām, galvenokārt valsts austrumu un centrālajos rajonos, gaidāms sniegs. Naktīs gaisa temperatūra nebūs zemāka par -5 grādiem, dienu laikā temperatūra lielākoties būs -2…+3 grādu robežās.

Lasiet arī:  Ar Latvijas finansiālu atbalstu Ukrainā tapis rehabilitācijas centrs sievietēm

Pēc šī brīža prognozēm, nedēļas vidū, pastiprinoties anticiklona ietekmei, kļūs sausāks, Latvijas teritorijā ieplūdīs aukstāka gaisa masa un termometra stabiņš strauji sāks slīdēt uz leju, naktīs temperatūrai pazeminoties pat līdz -15 grādiem.

youtube icon
Abonēt youtube