Čulpana Hamatova. Foto izgūts no Instagram @chulpanofficial

Krievu aktrise Čulpana Hamatova, kura pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā, pārcēlusies uz Latviju, ieguvusi “Spēlmaņu nakts” balvu kategorijā “Gada aktrise” par nospēlēto lomu Jaunā Rīgas teātra izrādē “Post Scriptum”.

“Dārgie draugi, es esmu ļoti iepriecināta par šo balvu. Es saku lielu paldies režisoram Alvim Hermanim, visam teātrim, cilvēkiem, kas ar mani strādāja un, protams, skatītājiem. Es esmu ļoti pateicīga Latvijai, ka es varu šeit dzīvot un strādāt savā profesijā. Man tas ir ļoti svarīgi, ka šeit, Latvijā, es varu būt uz skatuves un pilnvērtīgi strādāt. Liels, liels paldies par to!” saņemot balvu, latviski teica krievu aktrise.

Balvas pasniegšana krievu aktrisei izraisījusi pamatīgu viļņošanos sociālajos tīklos. Režisors Alvis Hermanis uz to atbildējis ar komentāru vietnē “Instagram”: “Visiem, kuri šodien apraksta soctīklos savu sašutumu par Čulpanu, kopīgas divas lietas: 1.nav iedziļinājušies faktos un aktrises biogrāfijā; 2.nav redzējuši izrādi “Post Scriptum”. Papildus derētu izlasīt Artura Millera lugu “Salemas raganas”, kur vislabāk aprakstīts, kā darbojas raganu medību mehānismi.”

Hamatova Jaunā Rīgas teātra trupai pievienojās šā gada aprīlī, pēc tam, kad asi nosodījusi Krievijas iebrukumu Ukrainā un pārcēlusies uz dzīvi Latvijā. Aktrise iepriekš spēlējusi divās Hermaņa iestudētajās izrādēs Maskavas Nāciju teātrī.

Par balvu kategorijā “Gada aktrise” cīnījās Dana Bjorka par Elizabetes I lomu Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra izrādē “Lai dzīvo Karaliene, vivat!”, Jekaterina Frolova par Marijas Stjuartes lomu Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra izrādē “Lai dzīvo Karaliene, vivat!”, Čulpana Hamatova par aktierspēli Jaunā Rīgas teātra izrādē “Post Scriptum”, Laura Siliņa par Majas Ņitovskas lomu Latvijas Nacionālā teātra izrādē “Sievietes daļas”, kā arī Elīna Vāne par lomu Valmieras drāmas teātra izrādē “Kam bail no Virdžīnijas Vulfas?”.

Lasiet arī: Pirmajā adventē iedegs Rīgas galveno egli un atklās Ziemassvētku tirdziņu

youtube icon
Abonēt youtube