Foto: UNDP Ukraine

Ukraiņi nākamo Jauno gadu sagaidīs mierīgā valstī, kas atbrīvota no okupantiem, cer Kijivas mērs Vitālijs Kļičko.

Lūgts prognozēt, kad beigsies karš Ukrainā, viņš to nosauca par ļoti sarežģītu jautājumu, piebilstot, ka nav Nostradams, atsaucoties uz RBK Ukraina, vēsta Unian.

“Tas ir ļoti grūts jautājums, es neesmu Nostradams, lai gan es arī gribu ieskatīties rītdienā. Es ceru un ļoti vēlos, lai mēs visi nākamgad sagaidītu Jauno gadu zem mierīgām debesīm,” sacīja Ukrainas galvaspilsētas vadītājs.

Kļičko atgādināja, ka 20% Ukrainas teritorijas joprojām ir okupēti, un krievi negrasās doties prom. Taču viņš ir pārliecināts, ka Ukrainas bruņotie spēki viņiem palīdzēs aiziet no ukraiņu zemes.

Tāpat Kijivas mērs dalījies savos sapņos par to, ko darīs pēc Ukrainas uzvaras karā. “Es gribētu paņemt atvaļinājumu vismaz uz nedēļu. Sapņoju izlēkt no “Hercules” lidmašīnas, mani draugi izpletņlēcēji ceļo uz dažādām valstīm, skatos viņu fotogrāfijas un arī sapņoju. Man ir daudz sapņu.”

Jau vēstīts, ka šā gada 10.oktobrī Krievija sāka veikt uzbrukumus Ukrainas kritiskajai infrastruktūrai. Tikai vienas dienas laikā tika sabojāti 30% Ukrainas enerģētikas infrastruktūras. Kopš 10.oktobra uzbrukumi kritiskajai infrastruktūrai nav apstājušies, ziņo Unian.

Iebrucēji grauj elektriskās apakšstacijas, hidroelektrostacijas un siltuma ražošanas iekārtas. Visā valstī sākušies elektrības padeves pārtraukumi. Tāpat Krievija cenšas apturēt Ukrainas atomelektrostacijas.

15.novembrī Krievija pret Ukrainu raidījusi 100 raķetes. Tā bija masīvākā Ukrainas enerģētikas sistēmas apšaude kopš kara sākuma. 17.novembrī Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis paziņoja, ka bez elektrības palikuši desmit miljoni ukraiņu. Tajā pašā dienā Kijivā tika uzstādīts elektrības padeves pārtraukumu antirekords. Dienu vēlāk – 18.novembrī Kijivas pilsētas pārvalde ieteica Ukrainas galvaspilsētas iedzīvotājiem uzkrāt ūdeni un pārtiku, vienlaikus mudinot ukraiņus padomāt par izbraukšanu no valsts uz ziemu, lai taupītu enerģiju. Savukārt 19.novembrī Ukrainas prezidents paziņoja, ka iebrucēji iznīcinājuši aptuveni 50% Ukrainas enerģētikas infrastruktūras.

Pagājušajā nedēļā – 23.novembrī – Krievija atkal uzbruka Ukrainas energosistēmai, Zaporižjes AES pārejot uz pilnīgu elektroapgādes pārtraukumu. Ukrainas Enerģētikas ministrija paziņoja, ka visā valsts energosistēmā sākušies elektroapgādes pārtraukumi.

Lasiet arī: Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā kriminālvajāšanu lūdz sākt pret četrām personām

Ceturtdien, 24.novembrī, Kijivā bez elektrības bija 70% dzīvojamo māju, un tika paziņots, ka elektrība tiks ieslēgta tikai uz 2-3 stundām diennaktī.

Jāpiebilst, ka 24.novembrī apritējuši deviņi mēneši, kopš pilna mēroga iebrukuma Ukrainā. Kopš 24.februāra, kad agri no rīta Ukrainā iebruka Krievijas karaspēks, dzīvību zaudējuši aptuveni 87 900 krievu karavīru, vairāk nekā 10 000 Ukrainas karavīru un 440 bērni.  Kara dēļ dati nav pārbaudāmi.

youtube icon
Abonēt youtube