Dmitrijs Medvedevs. Foto: Совет Федерации

Bijušais Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs ceturtdien, 29.novembrī, brīdinājis NATO, ka pretgaisa aizsardzības sistēmu piegāde Ukrainai var izraisīt asu reakciju no Krievijas puses, raksta aģentūra Reuters.

Medvedevs, kurš tika uzskatīts par liberālu savas prezidentūras laikā no 2008. līdz 2012.gadam, nodēvēja NATO par kriminālu organizāciju, jo tā piegādā ieročus Ukrainai, kur pie varas esot «ekstrēmistu režīms». Pēdējā laikā Medvedevs ir kļuvis par vienu no skaļākajiem Putina veiktā kara atbalstītājiem, savos sociālajos tīklos publicējot skaļus uzbrukumus rietumvalstīm.

Saziņas lietotnē  “Telegram” Medvedevs rakstījis: «Ja, kā Stoltenbergs devis mājienus, NATO tiešām piegādās Ukrainas fanātiķiem ”Patriot pretraķešu sistēmas un nodrošinās personālu, tas padarīs to par likumīgu mūsu bruņoto spēku mērķi.»

Nav skaidrs, vai mērķis būs ”Patriot” sistēmas, NATO vai NATO personāls. Iepriekš Medvedevs rakstījis: «Civilizētajai pasaulei šī organizācija nav nepieciešama. Tai jānožēlo grēki cilvēces priekšā un šī kriminālā organizācija ir jālikvidē.»

Ukraina lūgusi rietumu partneriem piegādāt papildus pretgaisa aizsardzības sistēmas, tostarp ASV ražoto ”Patriot”, lai pasargātu savu energoinfrastruktūru no Krievijas uzbrukumiem.

NATO ir nosodījusi Krievijas pastāvīgos un necilvēcīgos uzbrukumus Ukrainas civilajai un energoinfrastruktūrai, un solījusi paplašināt palīdzību.

Lasiet arī: Partnerattiecību horoskops

Bijušais Krievijas prezidents ne reizi vien izcēlies ar saviem naidīgajiem un absurdajiem komentāriem un ierakstiem vietnē “Telegram”. Arvien biežāk tiek runāts par viņa pārlieku lielo aizraušanos ar grādīgajiem dzērieniem, un, iespējams, viņu vairs neuztver nopietni pat pašreizējais Kremļa saimnieks Vladimirs Putins. Tā, atbilstoši “Generall SVR” ziņotajam, kādā no pēdējām Drošības padomes sēdēm, kas norisinājušās attālināti tiešsaistē, Medvedevs atslēgts no video konferences, tikko bija pienākusi viņa kārta runāt. Tāpat izskanējis, ka Medvedevs nav iekļauts to cilvēku vidū, kuri dotos Putinam līdzi uz bunkuru kodolkara gadījumā.

youtube icon
Abonēt youtube