Foto: Rīgas dome/Flickr

Šonedēļ ceļu uz Kijivu sāka Rīgas dāvātie ģeneratori un siltuma pūtēji. Pavadīt iekārtu transportēšanu bija ieradies Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko, Rīgas mērs Mārtiņš Staķis un fonda “Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta, ar kuras pārstāvētās organizācijas iesaisti un palīdzību krava tiek nogādāta Ukrainā.

Krievijas mērķtiecīgo gaisa uzbrukumu rezultātā Ukrainas iedzīvotājiem draud auksta ziema un tumsa. Elektrība un siltums nepieciešami kritiski svarīgajām iestādēm – slimnīcām, skolām un publiskajiem siltuma punktiem, informē Rīgas dome.

Rīgas pašvaldība atsaukusies Kijivas lūgumam sniegt atbalstu ar ģeneratoriem un siltuma ierīcēm, ziedojot 200 000 eiro nepieciešamā aprīkojuma iegādei. Par Rīgas ziedojumu Kijiva saņems 115 ģeneratorus un 100 siltuma pūtējus.

Lasiet arī: Rinkēvičs, Čakša, Čudars – zināmi Jaunās vienotības izvirzītie ministru amata kandidāti

Konkrēto iekārtu specifikācija tika saskaņota ar Kijivas pašvaldību, un iegādi veica labdarības fonds “Ziedot.lv”, balstoties uz uzņēmuma “Rīgas satiksme” speciālistu veikto tirgus piedāvājuma apzināšanu. Ģeneratoru un siltuma pūtēju piegādi nodrošināja četri uzņēmumi – “Tech Express SIA”, “Vallin SIA”, “Arsenall Industrial SIA” un “Stokker SIA”.

Saistītās tēmas: atbalsts Ukrainaikarš UkraināKijiva

youtube icon
Abonēt youtube