Foto: Pexels

Šogad Latvijas iedzīvotāji un uzņēmumi labdarības organizācijai Ziedot.lv ziedojumos uzticējuši 19 miljonus eiro. Vidēji tie ir 55 tūkstoši eiro ik dienu, kas pārtop reālā un praktiskā palīdzībā grūtībās nonākušajiem līdzcilvēkiem.

No tiem 15 miljoni eiro ziedojumi pārtapuši reālās palīdzībā un precēs, kas nogādātas Ukrainā, informē organizācija.

Astoņu miljonu eiro apmērā sniegts atbalsts Ukrainas bruņotajiem spēkiem – teritoriālās aizsardzības vienībām, armijai un policijai. Par ziedojumiem iegādātas tādas aizsardzības preces kā droni, kvadrikopteri, džipi, motorzāģi, rācijas, nakts redzamības iekārtas, bruņuvestes, bruņuķiveres, taktiskais apģērbs un speciālais ēdiens, degviela un Latvijā ražoti ģeneratori un pielāgoti kvadracikli.

Savukārt 3,5 miljonu eiro apmērā nosūtītas 100 humānās palīdzības kravas ar pārtikas precēm kā maize, konservi, makaroni, rieksti, ātrās pagatavošanas putras, bietes u.c., higiēnas preces un saimniecības preces kā autiņbiksītes, zobu pastas, Latvijā ražotas ziepes, veļas pulveri, ģeneratori, lielā izmēra termosi ēdienam un daudzas citas nepieciešamas lietas. Sadarbībā ar vēstniecību Ukrainā un Latvijas Goda pilsoņiem, palīdzība nosūtīta uz visiem Ukrainas apgabaliem, lai palīdzību saņemtu karā cietušie Ukrainas iedzīvotāji.

Tāpat 1,8 miljonu eiro apmērā sniegts atbalsts ar medicīnas precēm un medikamentiem Ukrainas slimnīcām un teritoriālās aizsardzības vienībām. Par ziedojumiem iegādāti taktiskie žņaugi, medicīniskās aptieciņas, recepšu un bezrecepšu medikamenti, brūču apkopšanas līdzekļi, specifiski ķirurģijas diegi, nozīmīgas iekārtas jaundzimušo bērnu nodaļai un ķirurģijas nodaļām, ātrās palīdzības mašīnas un citas lietas.

1,7 miljonu eiro sniegts atbalsts Ukrainas bēgļiem Latvijā. Sniegta praktiska un akūta palīdzība Ukrainas bēgļu ģimenēm, apmaksājot ārstniecību, zobārstniecību, medikamentus, izsniedzot pārtikas un aptieku dāvanu kartes, nodrošinot siltas maltītes porcijas katru dienu, iegādājoties datortehniku skolēniem, eļļas radiatorus un citas praktiskas un nepieciešamas lietas.

Palīdzības nodošana tiek organizēta sadarbībā ar Latvijas Republikas Aizsardzības un Ārlietu ministrijām, Latvijas vēstniecību Ukrainā un Latvijas Goda pilsoņu Ukrainā atbalstu, Ukrainas vēstniecību Latvijā, kā arī Ukrainas labdarības organizācijām.

Savukārt četri miljoni eiro ziedoti Latvijas cilvēku atbalstam.

Tā, piemēram, 1,6 miljonu eiro apmērā sniegts atbalsts ārstniecībai pieaugušajiem. Apmaksāti valsts nekompensētie onkoloģijas un citi medikamenti, izmeklējumi, ārstniecība un operācijas. Kā arī tehniskie palīglīdzekļi, brilles, mājokļu pielāgošana un zobārstniecība cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem.

Savukārt 0,3 miljonu eiro apmērā sniegta palīdzība sociālo problēmu risināšanā. Apmaksāta malkas iegāde, sadzīves tehnika, pārtikas preces, sniegta palīdzība ārkārtas situācijās.

Viena miljona eiro apmērā sniegts atbalsts bērnu rehabilitācijai un ārstniecībai. Par ziedojumiem apmaksāta rehabilitācija bērniem ar kustību traucējumiem Latvijā, apmaksātas ABA attīstošās nodarbības bērniem ar autiskā spektra traucējumiem, apmaksāta ārstniecība pie smagām un retām saslimšanām ārpus Latvijas.

Lasiet arī: FOTO | Izaicinājumi, kas šodien jāpārvar sūtījumu piegādātājiem

1,1 miljonu eiro apmērā sniegts atbalsts Latvijas NVO. Projektu konkursu kārtībā sadalīti AS “Latvenergo” un “Latvijas valsts meži” sociālās jomas ziedojumi. Programmā “Cilvēkos ir spēks” sniegts atbalsts gan dzīvnieku patversmēm, gan citām sociāli nozīmīgām iniciatīvām Ikdienas sadarbība ar vairāk nekā 120 labdarības organizācijām no visas Latvijas, kurām izsniegti pārtikas, mājlietu ziedojumi no Ziedot.lv noliktavas.

Saistītās tēmas: atbalsts UkrainailabdarībaZiedot.lv

youtube icon
Abonēt youtube