Foto: Nuno Ferreira.Photo/Flickr

Vietnē ManaBalss iesniegta iniciatīva par krievu dzejnieka Aleksandra Puškina pieminekļa demontāžu Rīgā, Kronvalda parkā. Šobrīd iniciatīvu parakstījuši 896 iedzīvotāji – lai minēto ierosinājumu varētu iesniegt Rīgas domei, nepieciešami vēl 1 104 paraksti.

“Ir jāattīra Rīgas publiskā vide no vēl pēdējiem palikušajiem krievu imperiālisma simboliem. Laikā, kad Krievijas armija Ukrainā veic kara noziegumus, ir jāatceras, kādu postu Latvijai nesusi Krievijas impērijas un tās mantinieces – Padomju Savienības vara. Viens no šīs varas un tās imperiālisma simboliem ir krievu dzejnieks Aleksandrs Puškins, kura piemineklis uzstādīts Rīgā, Kronvalda parkā. Krievijas vēstniecība to turpina izmantot kā maigās varas un propagandas instrumentu. Jāmin, ka piemineklis uzstādīts nelikumīgi,” norāda iniciatīvas pieteicējs Morics Nils Meņģelsons.

“Pirmkārt, Puškinam nav ne mazākās saistības ar Rīgu. Otrkārt, Puškins savos darbos atbalstījis Krievijas impērijas uzbrukumu Kaukāzam un tā iedzīvotāju genocīdu. Treškārt – Ukrainu, kā arī Baltijas valstis, kas tolaik atradās Krievijas impērijas sastāvā, savos darbos dēvējis par “mazo Krieviju”. Vai tiešām mums Rīgas centrā nepieciešams piemineklis šādam cilvēkam?” teikts iniciatīvas pieteikumā.

Tās autors aicina “Rīgas domi demontēt un aizvākt Aleksandram Puškinam veltīto pieminekli un atbrīvot Rīgu no impērisma paliekām tāpat, kā tas šobrīd notiek daudzās Ukrainas pilsētās – Kijivā, Harkivā, Vinnicā, Zaporižjā un citur.”

Lasiet arī: Tikai ne cūkgaļu! Ēdieni Vecgada vakaram labklājības vairošanai

“Pieminekli iespējams pārkausēt un tā vietā novietot pieminekli Atim Kronvaldam, kā vārdā nosaukts pats parks. Kronvalda parka teritorija tiks atbrīvota no krievu imperiālisma mantojuma. Tiks atņemta iespēja Krievijas vēstniecībai turpināt šo pieminekli izmantot savu naratīvu izplatīšanai un krievu imperiālisma atbalstīšanai,” uzsvērts pieteikumā.

youtube icon
Abonēt youtube