Attēlam ir ilustratīva nozīme. Foto: Pexels

Rīgas Ziemeļu prokuratūras prokurors tiesai nosūtījis krimināllietu, kurā kāds vīrietis apsūdzēts par mēģinājumu izdarīt trīs personu tīšu prettiesisku nonāvēšanu sevišķi pastiprinošos apstākļos, kā arī par to, ka bez attiecīgas atļaujas iegādājās, glabāja un nēsāja šaujamieroci un šaujamieroča munīciju.

Šā gada 12.aprīlī apsūdzētais ar līdzpaņemto šaujamieroci un patronām, ko viņš bija iegādājies, glabāja un nēsāja bez attiecīgas atļaujas, ieradās Biķernieku meža masīvā. Pēc tam, kad apsūdzētais izklaides nolūkā bija izšāvis no līdzpaņemtā ieroča, pie viņa pienāca četras personas, un apsūdzētajam radās nodoms izdarīt vairāku personu tīšu prettiesisku nonāvēšanu, informē Latvijas Republikas prokuratūra.

Realizējot savu noziedzīgo nodomu, apsūdzētais slepkavības nolūkā no virsjakas izņēma līdzpaņemto šaujamieroci un mērķtiecīgi izšāva ne mazāk kā divus šāvienus viena cietušā virzienā. Pēc tam ne mazāk kā divus šāvienus viņš raidīja vēl divu cietušo virzienā, kuri metās bēgt. Apsūdzētais viņiem sekoja un viena cietušā galvas un ķermeņa virzienā izdarīja četrus šāvienus, savukārt otra bēgošā virzienā – divus šāvienus.

Apsūdzētā vardarbīgo darbību rezultātā vienam no cietušajiem tika nodarīti miesas bojājumi, kas pēc sava rakstura pieskaitāmi smagiem miesas bojājumiem un ir tiešā cēloniskā sakarībā ar viņa nāvi.

Divu pārējo cietušo nonāvēšana netika realizēta no apsūdzētā gribas neatkarīgu iemeslu dēļ, jo viņi paslēpās meža masīvā, taču vienam no viņiem apsūdzētā raidīto šāvienu dēļ tika nodarīti miesas bojājumi – šauta caurejoša brūce labā pleca locītavā –, kas pēc sava rakstura pieskaitāmi viegliem miesas bojājumiem, kas izraisījuši īslaicīgus veselības traucējumus.

Pēc noziedzīgā nodarījuma izdarīšanas apsūdzētais ar šaujamieroci aizgāja no nozieguma izdarīšanas vietas.

Lasiet arī: Pieci padomi, kā sagaidīt jaungadu, nesadusmojot gada aizbildni Trusi

Par šādu noziedzīgu nodarījumu Krimināllikumā paredzēts sods – mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no piecpadsmit līdz divdesmit gadiem un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

Saistītās tēmas: Biķernieku mežsIerocismunīcijaRīgaSlepkavība

youtube icon
Abonēt youtube