Ilustratīvs attēls. Foto: Pexels

Šā gada 30.decembrī Dienvidlatgales prokuratūrā paātrinātā procesa kārtībā tika saņemts un 48 stundu laikā no noziedzīga nodarījuma izdarīšanas brīža ar prokurora priekšrakstu par sodu pabeigts kriminālprocess pret kādu sievieti, kura apsūdzēta par transportlīdzekļa vadīšanu bez atbilstošas kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām (tās noteiktā kārtībā nav iegūtas), atrodoties alkohola ietekmē.

Pirmstiesas kriminālprocesā tika noskaidrots, ka sieviete, atrodoties alkohola ietekmē (ar alkohola koncentrāciju izelpotajā gaisā vairāk nekā 2,1 promile), 28.decembrī ieradās Ceļu satiksmes drošības direkcijas Daugavpils nodaļā, lai kārtotu vieglā automobiļa vadīšanas eksāmenu. Eksāmena gaitā Ceļu satiksmes drošības direkcijas inspektors pamanīja sievietes iespējamo atrašanos alkohola ietekmē un eksāmenu pārtrauca, informē Latvijas Republikas prokuratūra.

Apsūdzētā sieviete pilnībā piekrita viņai inkriminētā noziedzīgā nodarījuma apjomam un juridiskajai kvalifikācijai, kā arī piekrita kriminālprocesa pabeigšanai, piemērojot viņai sodu.

Prokurore, ņemot vērā noziedzīgā nodarījuma raksturu (izdarīts mazāk smags noziegums), radīto kaitējumu ar likumu aizsargātajām interesēm un apsūdzētās personību, guva pārliecību, ka apsūdzētajai nevajadzētu piemērot ar brīvības atņemšanu saistītu sodu, taču viņu nevar atstāt nesodītu. Nosakot soda mēru, prokurore ņēma vērā gan atbildību mīkstinošo apstākli (sieviete atzina savu vainu noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā un izteica nožēlu par izdarīto), gan atbildību pastiprinošo apstākļu neesamību un ar prokurora priekšrakstu par sodu piemēroja apsūdzētajai sabiedrisko darbu uz 120 stundām, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Tā kā sievietes vadītais transportlīdzeklis pieder citai (juridiskajai) personai, attiecībā uz to nav piemērojama konfiskācija. Krimināllikums šādā gadījumā paredz, ka no noziedzīgu nodarījumu izdarījušās personas piedzen pilnu vai daļēju šā transportlīdzekļa vērtību. Konkrētajā gadījumā tika nolemts no apsūdzētās valsts labā piedzīt daļēju transportlīdzekļa vērtību, proti, 10 000 eiro.

Lasiet arī: Vāc parakstus par krievu pasaules ideoloģijas aizliegumu Latvijā

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

youtube icon
Abonēt youtube