Foto: Kārlis Dambrāns/Flickr

Dziesmu un deju svētkiem, kas notiks jau šovasar, gatavojas vairāk nekā 1 600 kolektīvu Latvijā un  vairāk nekā 100 – ārvalstīs, informē Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Pirmssvētku gadā Latvijā svētkiem gatavojās un šobrīd mērķdotāciju saņem 1 604 kolektīvi, no tiem 343 kori (par trīs koriem mazāk, nekā attiecīgajā laikā pirms 2018.gada Dziesmu un deju svētkiem), 602 deju kolektīvi (par 31 vairāk, nekā attiecīgajā laikā pirms iepriekšējiem svētkiem), 56 pūtēju orķestri (par četriem vairāk, nekā attiecīgajā laikā pirms iepriekšējiem svētkiem), 64 koklētāju ansambļi (par desmit vairāk), 74 vokālie ansambļi (par 17 mazāk), 29 tautas mūzikas ansambļi (par diviem mazāk), 112 tautas lietišķās mākslas studijas (par 12 mazāk), 190 folkloras kopas (par 40 mazāk), 59 amatierteātru kolektīvi (par 40 mazāk) un 75 mazākumtautību kolektīvi (par 36 vairāk).

“Precīzs kolektīvu un dalībnieku skaits būs zināms vien pavasarī, kad noslēgsies nozaru repertuāra pārbaudes skates. Tomēr tendences mēs varam vērot jau tagad. Par spīti pandēmijas radītajiem ierobežojumiem un pamatotām bažām par tradīcijas attīstību, redzam, ka nepieciešamība piedalīties procesa ikdienā ir tikpat būtiska, kā pirms tās. Aktīvi darbojas dejas nozare, kurā augšupejoša tendence vērojama jau vairākus gadus, stabils ir koru un pūtēju orķestru skaits, būtiski pieaudzis ir mazākumtautību kolektīvu skaits, kas vēlas piedalīties svētkos. Esam gandarīti, ka starpsvētku periodā ir nodibinājušies un aktīvi darbojas arī vairāki jauni kolektīvi,” atzīmē Latvijas Nacionālā kultūras centra vadītāja Signe Pujāte.

Lasiet arī: Mūžībā aizgājis dzejnieka un prozaiķa Kārļa Skalbes mazdēls

XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki notiks no 2023.gada 30.jūnija līdz 9.jūlijam Rīgā, to galvenais akcents būs Dziesmusvētku tradīcijas 150 gade. Svētku laikā notiks vairāk nekā 60 pasākumi un koncerti daudzās vietās Rīgā – Mežaparka estrādē, Daugavas stadionā, Arēnā Rīga, Ķīpsalas hallē, Rīgas Latviešu biedrības namā, Viestura un Vērmanes dārzā, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, Latvijas Nacionālās operā, Latvijas Universitātē, Hanzas peronā, Rīgas Domā un citos Rīgas dievnamos.

youtube icon
Abonēt youtube