Foto: Pexels

Lai gan Jaunais 2023. gads iesākās ar rekordsiltu laiku, šī darba nedēļas vidū Latviju no rietumiem sasniedza ciklons, kas atnesa sniegu. Naktī uz piektdienu, 6.janvāri, virs Latvijas pastiprinājās augsta spiediena apgabala ietekme un ar ziemeļaustrumu, austrumu vējiem ieplūda aukstākas gaisa masas un vietām naktī gaisa temperatūra pazeminājās līdz -20 grādiem pēc Celsija.  Bet jau pirmdien laikapstākļus sāks noteikt ciklona darbība, līdz ar to aukstāku un sausāku laiku nomainīs silts un ar nokrišņiem bagāts laiks.

Piektdien virs Latvijas pastiprināsies augsta spiediena apgabala ietekme. Dienas gaitā mākoņu daudzums pakāpeniski palielināsies. Pūtīs lēns līdz mērens ziemeļaustrumu, austrumu vējš, Kurzemes ziemeļu rajonos brāzmās sasniedzot 15-17 m/s. Šonedēļ tieši nakts uz piektdienu būs visaukstākā – termometra stabiņš valsts austrumos noslīdēs līdz pat -15…-20 grādu atzīmei, rietumos līdz -11…-16 grādiem, bet Kurzemes piekrastē būs par dažiem grādiem augstāka temperatūra.

Diennakts gaišajās stundās termometra stabiņš pakāpsies tikai līdz -9…-14 grādiem, Kurzemes ziemeļu rajonos līdz -6…-8 grādiem, informē Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas dienests.

Brīvdienās saglabāsies auksts un sauss laiks. Pūtīs mērens, piekrastē brāzmains austrumu puses vējš, kas svētdien iegriezīsies no dienvidu puses. Nakts stundās sals saglabāsies – gan sestdien, gan svētdien teritorijas lielākajā daļā minimālā gaisa temperatūra būs -14…-20 grādu robežās, bet dienās tā nebūs siltāka par -7…-13 grādiem, vien piekrastes rajonos būs par kādu grādu siltāks.

Lasiet arī: Pēc vienas nostrādātas dienas Instagram video dēļ amatu zaudē Zatlera vedekla  

Lai gan naktī uz pirmdienu laikapstākļus vēl noteiks anticiklons, no rīta jau pastiprināsies ciklona austrumu malas ietekme, kā rezultātā debesīs palielināsies mākoņu daudzums un gaidāmi arī nokrišņi. Laiks pakāpeniski kļūs siltāks, sniegs pāries slapjā sniegā un lietū, un, pēc pašreizējām prognozēm, nedēļas vidū gaisa temperatūra var sasniegt +2…+5 grādiem.

youtube icon
Abonēt youtube