Foto: Valsts policija/Flickr

Valsts policija pēc savas iniciatīvas, kā arī izvērtējot saņemto palīdzības pieprasījumu no Ukrainas, radusi iespēju nodot bez atlīdzības Ukrainas valsts iestādēm – Ukrainas Nacionālajai policijai, Ukrainas Aizsardzības ministrijai un Ukrainas Nacionālās Gvardes uzdevumu vienībai –  15 Valsts policijas transportlīdzekļus.

Uz Ukrainu tiks sūtīta laiva ar piekabi, “Setra” autobuss ar 45 vietām, kā arī 13 vieglās automašīnas, informē Valsts policija.

Turpinot veiksmīgo sadarbību, tālākus transportlīdzekļu sagatavošanas pasākumus veiks organizācija “Uzņēmēji mieram”.

Valsts policija ir izvērtējusi, ka šo 15 transportlīdzekļu nodošana Ukrainai neietekmēs Valsts policijas sniegto uzdevumu izpildes nepārtrauktību, pieejamību un kvalitāti. Vienlaikus Valsts policija šobrīd turpina pārskatīt esošo autoparku, plānojot arī turpmāku palīdzību Ukrainas aizstāvjiem.

Kopš pagājušā gada 24.februāra, kad Krievijas karaspēks iebruka Ukrainā, iekšlietu dienesti regulāri sniedz palīdzību Ukrainas iekšlietu dienestiem un karavīriem ar nepieciešamajiem tehniskajiem līdzekļiem uzdevumu izpildes nodrošināšanai cīņā pret Krievijas iebrukumu, norāda policijā.

Kā zināms, 24.decembrī apritējuši desmit mēneši, kopš pilna mēroga iebrukuma Ukrainā. Kopš 24.februāra, kad agri no rīta Ukrainā iebruka Krievijas karaspēks, dzīvību zaudējuši aptuveni 112 960 krievu karavīru, vairāk nekā 13 000 Ukrainas karavīru un 440 bērni. Kara dēļ dati nav pārbaudāmi.

Lasiet arī: «Kaut kas tur nav ielīdis» – Stendzenieku satrauc krūštura reklāma

Iznīcināti aptuveni 3 003 Krievijas armijas tanki, 5 981 bruņumašīna, 1 978 artilērijas sistēmas, 212 pretgaisa aizsardzības sistēmas, 283 lidmašīnas, 267 helikopteri, 1 693 bezpilota lidaparāti un 653 spārnotās raķetes. Tāpat likvidēti 16 krievu kuģi/laivas, 4 615 automašīnas un autocisternas un 178 speciālās tehnikas vienības.

youtube icon
Abonēt youtube