Foto: Pexels

Vietnē ManaBalss tiek vākti paraksti par svētku dienas pārnešanu uz nākamo darba dienu, ja tā iekrīt sestdienā vai svētdienā. Par minēto iniciatīvu parakstījušies 476 cilvēki – lai to iesniegtu izskatīšanai Saeimā, nepieciešami vēl 9 524 paraksti.

Gadījumā, ja svētku dienas, piemēram, 1. janvāris, 1. maijs, 23. un 24. jūnijs, 24., 25., 26. un 31. decembris, iekrīt sestdienā vai svētdienā, tad nākamo darbdienu ir jānosaka par brīvdienu – teikts iniciatīvas pieteikumā.

“Tāpēc aicinu grozīt likumu “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” un mainīt attiecīgo pantu: “Ja svētku dienas — 4. maijs, Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku noslēguma diena un 18. novembris — iekrīt sestdienā vai svētdienā, nākamo darbdienu nosaka par brīvdienu”, to papildinot ar tādiem datumiem kā 1. janvāris, 1. maijs, 23. un 24. jūnijs, 24., 25., 26. un 31. decembris. Tas ļaus Latvijas iedzīvotājiem vairāk laika veltīt sev un savām ģimenēm un sajust svētku noskaņojumu pilnā apmērā. Piemēram, 2022. gadā tāds likums sabiedrībai dotu papildus piecas brīvdienas, bet 2023. gadā — papildus četras brīvdienas,” norāda iniciatīvas pieteicējs Artūrs Petkuns.

Lasiet arī: VIDEO | Briedis krieviski dzied par Kariņa un Saeimas deputātu lielajām algām

Šobrīd nākamo darbdienu nosaka par brīvdienu tikai tad, ja brīvdienā iekrīt 4. maijs, Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku noslēguma diena un 18. novembris.

youtube icon
Abonēt youtube