Rīgas mērs Mārtiņš Staķis. Foto izgūts no Instagram @martinsstakis

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis saslimis ar Covid-19, tāpēc strādās attālināti.

“Covid-19 nekur nav pazudis. Tuvākajās dienās strādāšu attālināti,” liecina galvaspilsētas mēra ieraksts vietnē “Twitter”.

No 9. līdz 15. janvārim  Latvijā laboratoriski apstiprināti 264 Covid-19 gadījumi ( nedēļu iepriekš – 393 Covid-19 gadījumi). Kopā no monitoringā iesaistītajām slimnīcām saņemts 101 ziņojums par stacionētajiem pacientiem ar Covid-19 infekciju (iepriekš – 109 ziņojumi).

Jaunatklāto Covid-19 gadījumu samazinājums skaidrojams ar izmaiņām Covid-19 testēšanas algoritmā, inforfmē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju un Covid-19 uzraudzības viedokļa, no 1.janvāra būtiski mainījusies valsts apmaksātā Covid-19 testēšanas kārtība. Iepriekšējā Covid-19 pandēmijas posmā bija ļoti svarīgi veikt plašu testēšanu, lai identificētu pēc iespējas vairāk Covid-19 gadījumus un, veicot epidemioloģiskās drošības pasākumus infekcijas perēkļos, novērstu Covid-19 izplatīšanos. Mainoties vīrusa īpatnībām, epidemioloģiskajai situācijai un pieejai pretepidēmijas pasākumu veikšanā, kā arī ņemot vērā vakcinācijas pieejamību, stingriem epidemioloģiskās kontroles pasākumiem Covid-19 infekcijas perēkļos vairs nav būtiskas nozīmes. Līdz ar to no epidemioloģiskās drošības viedokļa visaptverošai pacientu ar aizdomām par Covid-19 infekciju testēšanai vairs nav nozīmes, izņemot ārstniecības iestādēs, informē Veselības ministrija.

Turpmāk valsts apmaksātus Covid-19 testus veiks tikai klīnisku indikāciju gadījumos pacientiem, kuriem nepieciešama ārstēšana slimnīcā, lai mazinātu infekcijas slimības izplatības riskus ārstniecības iestādēs, kur koncentrējas cilvēki ar novājinātu imunitāti, pacienti ar hroniskām slimībām u.c. riska grupas.

Lasiet arī: Krievijā ķengā Laimu Vaikuli; pie vainas draudzība ar Pugačovu

Ambulatori testēšanu apmaksās grūtniecēm ar Covid-19 saslimšanas pazīmēm, ārstam pirms tam izvērtējot testa nepieciešamību un rezultātu nozīmi ārstēšanas procesā.

Lai mazinātu smagas saslimšanas un nāves risku, vakcinācija pret sezonālo gripu un Covid-19 ieteicama ikvienam, tomēr īpaši rekomendēta cilvēkiem, kuriem saslimšana ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām norit smagā formā un kuriem ir augsts komplikāciju risks. Vakcinācijai var pieteikties pie sava ģimenes ārsta, ārstniecības iestādēs, vakcinācijas kabinetos vai portālā manavakcina.lv, norāda SPKC.

Saistītās tēmas: Covid-19Mārtiņš Staķis

youtube icon
Abonēt youtube