Foto: Pixabay

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Kurzemes iecirkņa amatpersonas šī gada janvārī pabeigušas izmeklēšanu lietā par kāda kultūras un atpūtas centra ārdurvju aizdedzināšanu Rīgā, Pārdaugavā. Nozieguma izdarīšanas brīdī centrā atradās vairāki cilvēki, tostarp mazi bērni, kuri, par laimi, necieta.

Par smaga nozieguma izdarīšanu likumsargi aizturēja divus vīriešus, no kuriem viens jau iepriekš vairākkārt nonācis policijas redzeslokā, informē Valsts policija.

Pērnā gada 24.martā Valsts policijā tika saņemts izsaukums uz kādu kultūras un atpūtas centru Rīgā, Pārdaugavā, kur dega ārdurvis un aiz tām esošās divas mazas telpas. Par minēto faktu Valsts policijas Rīgas Kurzemes iecirkņa amatpersonas uzsāka kriminālprocesu par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu.

Todien divi vīrieši piegāja pie kultūras un atpūtas centra aizmugurējām durvīm, aplēja tās ar benzīnu, aizdedzināja un aizskrēja prom no notikuma vietas. Tobrīd ēkā atradās vairāki cilvēki – gan personāls, gan mazi bērni, kuri pēc trauksmes signalizācijas sistēmas aktivizēšanās veiksmīgi evakuējās no centra. Par laimi, neviens no ļaundaru noziedzīgā nodarījuma necieta.

Veicot izmeklēšanas darbības, likumsargi noskaidroja iespējamo vainīgo personu identitāti un izsludināja viņus meklēšanā. Drīz vien viens no viņiem tika aizturēts un neilgi pēc tam arī otrs.

Abi aizturētie vīrieši ir dzimuši 1986.gadā. Viens no viņiem jau iepriekš vairākkārt nonācis policijas redzeslokā par dažāda rakstura noziedzīgiem nodarījumiem.

Par izdarīto noziegumu vīrieši var tikt sodīti ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Iegūstot pietiekamu pierādījumu kopumu un veicot visas nepieciešamās kriminālprocesa izmeklēšanas darbības, šā gada 27.janvārī tika pieņemts lēmums par kriminālprocesa nodošanu Rīgas Pārdaugavas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret divām personām.

Lasiet arī: Latvijā lielākā Lidl atklāšanu cilvēki gaidījuši no pieciem rītā

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Saistītās tēmas: PārdaugavaRīgaValsts Policija

youtube icon
Abonēt youtube